Novy klub v Ostravě? V tomto je to zabité město

V pátek 26. září jsem se podíval do klubu Klid, kde probíhala narozeninová párty a to 2. výročí založení crew Ecliptic Side. Během velmi dobře probíhající párty jsem vyzpovídal pár ze členů. Jak to vypadá s jejich crew, novým labelem, novým informačním serverem a podobné se dozvíte v rozhovoru.

13.10. 2008 07:42:24 | rozhovory | mikeware

- Mikeware: Dobrý den pánové. Dnes slavíte v klubu Klid 2. narozeniny celé crew Ecliptic side, mohli by jste nás obeznámit s tím jak jste se dali dohromady?
- Piri: Všechno začalo tehdy, když začala upadat tří členná crew Family outers records, mezi které patřila dlouhou dobu i má osoba. Avšak během poslední doby existence této crew jsem se staral o chod sám. A v té době jsem si řekl, tady s Vojtou (Virgosso), že "něco" uděláme. Řekli jsme si, že založíme crew a přibereme DJe, jen aby se zde na houseové scéně, potažmo tranceové, začalo něco dít. V té době tady jel jenom Fabric a my jsme chtěli dělat něco jiného.

Myslím si, že tento krok byl velmi povedený. Každopádně na ostravském poli poslední dobou působíte nejen jako DJs a promotéři, ale také váš server eclipitcside.com se nedávno po úpravách stál novým informačním ostravským serverem. Jak to vidíte s budoucnosti tohoto projektu a vůbec serveru?
- Mart-Ravine: Ano máš pravdu. Do budoucnosti hodláme s tímto projektem pokračovat, vyvíjet ho dál směrem do opravdu kvalitního informačního serveru, který bude poskytovat nejen určité informace, ale taky spoustu rad a nápadů.. Máme v plánu pokrýt celou Ostravu, Ostravsko, Moravskoslezský kraj a přilehlé destinace, ale nevylučujeme i zbytek republiky. Jde vidět, že vycházejí zprávy ze všech koutů České republiky, které mají trochu relevanci. Nicméně Ostravě přikládáme větší význam.

Ian Blond

Poslední dobou se plánuje, v uvozovkách, konkurence, která chce taktéž vytvořit informační server o Ostravě a okolí, takže se můžeme nechat překvapit co vše se zde bude ještě dít.
Piri: No to netuším, ale my máme určitou mediální kampaň, díky které náš server má stále vzrůstající tendenci v návštěvnosti a ještě tu je malé tajemství, které ani tady kolegové neví.

Tajemství?
Piri: Ano. Díky naším dvou členům Ian Blondovi, Timo Timonenovi apod. a díky jejich produkci, zvažuji o kroku do dalšího levelu, kdy bych rád založil vlastní internetové vydavatelství, přičemž bychom to vše dali dohromady společně se serverem.

Mart-Ravine: Máme našlápnuto.

Jedním ze členů Ecliptic Side je i ostravský matador Ian Blond. Nechal jsem se slyšet, že na webu vydává velmi zajímavé články.
Mart-Ravine: Samozřejmě, teď mu na webu běží článek "Jak se tvoří hudba". Momentálně mu tam běží dva díly. Zatím se zabývá výběrem počítače, čemu věnovat pozornost, jsou tam nějaké zmínky o midi controlerech a plánuje dále pokračovat.

Piri: V podstatně je naším VIP členem, ale snaží zapojovat do naší činnosti.

Jste docela početnou formací, kde každý je specifický svým hudebním stylem. Jak vůbec jako crew fungujete?
- Virgosso: Máme pravidelné schůzky, hlavně kvůli obsahu webu, protože na webu se musí pracovat, ať to nějak vypadá. Využíváme toho, že každý z naší crew hraje jinou hudbu, snaží se o jiné zařazení a díky tomu se náš web nestylizuje jenom na jeden hudební styl a zatím nám to vychází.

Na vašem webu je uvedeno, že DJ Piri hlásí pauzu. Proč a jak dlouhá bude tato pauza?
Piri: Ze zdravotních důvodů, o kterých bych nechtěl mluvit.

Virgosso: To je prostě Piriho osobní věc a více bych se k tomu nevyjadřoval

Piri: Měsíc budu prostě mimo provoz, nějakou dobu budu odpočívat doma, ale na webu budu fungovat nadále. Takže je to spíše DJská pauza. Jinak se moc nezmění. Jen už jsem, bohužel, musel odřeknout, i když hrozně nerad, nějaká hraní v Praze a Kroměříži. Ale za měsíc jsem zpět a pokračuji dál.

Plánujete pořádat parties mimo Ostravu?
Mart-Ravine: Plány samozřejmě jsou, spíše se hledá nějaký vhodný prostor a nějaká vstřícnost. Teď je něco menšího rozdělaného v Hranicích na Moravě, takže uvidíme jak to dopadne. Tuto sobotu tam hraji společně s Timo Timonenem a dále za dva týdny tam mám další hraní a uvidíme jakým směrem se to bude vyvíjet. Ale spíše chceme podchytit Ostravu.

A co klub? Nechystáte něco nového?
Mart-Ravine: A budeš nás sponzorovat? (smích)

Proč by ne. (smích) Rád bych se toho účastnil.
Mart-Ravine: Určitě zatím nic nechystáme.

Virgosso: Každopádně co se týče mně, tak už jsem nějaké myšlenky měl, ale v Ostravě to nemá smysl.

Ostrava je zapeklité město.
Virgosso: Ale kde to chceš udělat? Na Stodolní se něco otevře a budou tam chodit lidi, kteří kvalitní hudbě stejně ve většině moc nerozumí a když otevřeš klub mimo Ostravu, tak tam stejně bude chodit jenom pár nadšenců. Ostrava je v tomhle tom smyslu zabitá.

Bohužel je, názoru jsem stejného.
Virgosso: Ale můžeme to dát do kupy a něco vymyslet.

Dnes jste docela ve větším množstvím popíjeli šampaňské, stává se to vaším pravidelným nápojem?
Mart-Ravine: Doopravdy? (pozn. Mart-Ravine přišel před pár okamžiky)

Virgosso: Já nevím co je větší množství, ale zatím jsme měli jenom dvě. (smích)

Mart-Ravine: Minulý rok jich bylo více. (smích)

Piri: Abych to uvedl na pravou míru. Minulý rok jsme měli výročí ve Fabricu a návštěva byla taková sporadická, takže v klubu, který byl v podstatě jenom pro nás, jsme toho vypili trochu více.

Mart-Ravine: Minulý rok jsme nepočítali s takovou návštěvou a dnes přišlo několika násobně více lidí. Za poslední rok celá Ecliptic side zaznamenala veliký vývoj

Piri: Já bych chtěl ještě dodat, že dnes tady nejsme všichni. Timo Timonen hraje v Brně na Flédě na Audiowhores.

A jak myslíte, že se mu tam dařilo?
Piri: Timo má za sebou veliký vývoj, dělá produkci, drží se svého stylu - deep houseu, což v Ostravě, plné komerční hudby, značí mít velikou kuráž.

Mart-Ravine: Co si budeme říkat, je tady nejmenované rádio, je tady Stodolní, je tady plno electro houseu, spíše více do komerce, než do undergroundu, takže deep house je v Ostravě ztracená věc a je dobré, že se toho drží. Sice není sám, Ian Blond se taky občas zapojí do deep houseu, Roman Hyde do deep techna, takže kdyby se spojili a využili prostor Klidu, tak se tady může dít i něco jiného, než jenom zlomený beat a komerce.

To máte pravdu.
Piri: Proto bych rád do budoucna udělal náš label. Takovou hudbu tady nikdo nedělá, takže to může mít atraktivnost.

Já vám děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchu nejen.
Ecliptic side: Taky děkujeme a my jdeme na to šampaňské. (smích)

linky
www.eclipticside.com

Crew Ecliptic side, tvořená Pirim, Mart-Ravinem, Virgossem, Tomem Carbolem, Georgem L, a taky v ne poslední řadě ostravským matadorem Ianem Blond a mladým perspektivním zastáncem Deep houseu Timo Timonemem, poslední rok tvoří na ostravské scéně více rozruchu, pořádají kvalitní parties, spravují nový informační server, produkují jménem mladého Timo Timonena, Iana Blond, Gerogea L a podobně kvalitní hudbu. Svým dílem se stali kvalitním supportem warm upů na Beats & Melody 3 a nejen tam, hráli v manchesterském klubu Sankeys. V kombinaci s klubem Klid, Coffe de la Ostrava a jinými, tvoří parties pro milovníky taneční hudby, více méně zaměřené na house. Produkují i své rezidentní noci Inside, From Rio to Chicago, Outland. Pro nás čtenáře a posluchače to znamená, že kromě Fabricu tady existuje kvalitní hudební zázemí i jinde. Mnoho jiných věcí se můžete dozvědět o crew i na jejich webu eclipticside.com, popřípadě v tomto článku.

PARTYINFO

Outland

25.10.2008 Klid, Ostrava
DJs: Tomm-e, Mart-Ravine, George L., Simir
Cena: free
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně