iDJ Carrione aka Diesel Phunk: Hraju pro klubery i rodiče

iDJ.cz už hostí přes tisíc DJských a producentských profilů z celé republiky i od našich sousedů a z takové řádky jmen už lze dobře vybírat a doporučovat. A protože je IDJ mladší brácha rave.cz, jednou týdně se i na tomto místě můžete seznámit s člověkem, který zajímavě skládá či hraje a neměl by uniknout vaší pozornosti. Na první sadu otázek odpověděl producent Carrione aka Diesel Phunk.

22.1. 2008 07:35:27 | rozhovory | Leonita Aki

- Co pro tebe osobně znamená hudba? Kariéru, lásku, relaxaci nebo něco úplně jiného?
- Carrione aka Diesel Phunk: Hudba je pro mě jednoznačně relaxací, únikem ze všednodennosti. Během života se člověk dostane do mnoha stresových situací, kdy je prostě nutností umět vypnout a přesně tímto vypínačem je pro mě hudba, která mě vždy přenese do světa bez spěchu a starostí, prostě absolutní pohoda.

Kdysi jsem hudbu bral i jako kariéru, ovšem postupem času jsem se utvrdil v upřednostnění kvality před kvantitou a kariéristický přístup povětšinou vyzdvihuje spíše kvantitu.

Komu je určena muzika, kterou produkuješ/hraješ?
Hudba, kterou hraji či produkuji, je určena pro všechny, kdo ji chtějí poslouchat. Nemohu jednoznačně říci, že má hudba je určena pro mladé, kteří chodí pravidelně na párty, protože jsem se na akcích nejednou přesvědčil, že hudbou dokážu pobavit i náhodného návštěvníka ve věku rodičů dnešních běžných návštěvníků akcí.

V čem svoji muziku tvoříš a jak vzniká?
Má hudba v současnosti vzniká pouze na počítači. Nástrojem pro mé hudební kejkle je celá řada matematických simulací skutečných synthetizátorů a samozřejmě i samply. Konkrétní podobu skladeb pak skládám v Cubase.

Carrione aka Diesel Phunk

Během tvorby nevyužívám jeden osvědčený postup, protože to by pak všechny skladby zněly nejspíš na chlup stejně :). Rád se nechám inspirovat mnoha vlivy, které se následně snažím zakomponovat do mé hudební vize. Hrubý polotovar následně opracovávám až do výsledné podoby, což mnohdy trvá pěknou řádku měsíců :), no a celou řadu věcí mám stále jen v podobě polotovaru :).

Jaký máš krátkodobý a dlouhodobý cíl na hudebním poli?
Mým krátkodobým cílem na poli hudby je i nadále bavit návštěvníky akcí, kde hraji. Být pro ně hudebně zajímavý.

Dlouhodobým cílem pro mě je spojení hudby s cestováním. Kdo by si nepřál vystoupit na akci v tak exotické zemi, jako je např. Japonsko, Mexiko, Brazílie, Nový Zéland, Čína apod.?

Máš nějaké desky, které nosíš v kufru a nikdy jsi je nevyndal?
Samozřejmě a za těch osm let jich bylo hned několik, které si vysloužily místo ve zlatém fondu mého recordbagu, např. kultovní Born Slipy od Underworld, Cowpander od Sashi či Go od Mobyho. Co dodat, klasika je klasika.

Jak vypadá tvůj den/večer/noc s hudbou, kdy se jí chceš věnovat o samotě?
Přes den hudbu poslouchám a večer se jí bavím buď sám a nebo na párty společně s ostatními. Ale na druhou stranu hudbu skládám výhradně v noci a pěkně o samotě, protože jen tak se mohu věnovat jednotlivým detailům či realizovat nápady.

Když chci relaxovat, tak mám rád poslech hudby při jízdě autem či pěkně do sluchátek při posezu v hodně hlubokém křesle.

Představ si situaci, že za tebou přijde kamarád a řekne: "Já bych chtěl taky hrát, jak to mám udělat?" Jak by zněla tvá odpověď?
Promysli si, zda chceš hrát pro potěšení z hraní či pro peníze nebo slávu, protože jen s opravdovým zájmem o hraní máš možnost uspět hlavně sám před sebou. Hudba je styl života, který za mnoho tvrdé práce poskytne chvilkový pocit euforie. Makej na sobě, vydrž a pokud se něco nebude dařit, neházej vše za hlavu, protože hudba je součást života, ale ne život sám. A pokud to myslíš vážně, tak ti pomohu.

linky
www.idj.cz/carrione
www.idj.cz

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně