Kouzelně úžasný report : BASSPROOF

V sobotu 19.června jsme byly pozvané na Bassproof, tedy DnB akci, která pravidelně duní v legendárním brněnském klubu Favál a která získala ocenění „2. nejlepší klubovka roku 2020“. Tentokrát zahráli mimo jiné Pixie, A-Cray a Ghostbuster, jehož jsme později vyzpovídaly.

Kouzelná: Na začátku tohoto reportu bych chtěla říct, že o DnB vůbec nic nevím! Na Favále, jsem byla poprvé a naposledy v roce 2009. Bylo to v zimě. Přišla jsem tam, někoho jsem tam vyzvedla a odešla jsem. Ale teď si ještě matně vzpomínám, že jsem tam byla podruhé, o trochu později. Na nějakém Studentském Majálese, víc si pro jistotu nepamatuju a raději bych to vlastně nepočítala.

Favál najdete za brněnským výstavištěm, naproti koupališti Riviéra. Stojí tam už nějakou dobu a je opředený kusem historie, vždyť se jedná o nejstarší klub v Brně, kde se pravidelně hrávala elektronická taneční hudba. I zakladatelé rave.cz tu před 22 lety pořádali večírky a jedny z prvních pracovních schůzek, ale o tom zase někdy jindy. Klub je to poměrně veliký. Je zde přední sál s dlouhým barem, hlavní stage a nesmí chybět backstage :).

Favál

Úžasná: Favál je moje srdcovka. Chodila jsem do DJ Roomu Brno skoro od začátku, co se otevřel. Naučila jsem se tam prakticky vše, co o DJingu vím a hodně z toho mi předal i samotný Casper, manažer Faválu. Na Bassproof jsem slyšela ze všech stran samou chválu, a tak mi přišlo jako dobrý nápad podívat se této akci na zoubek. 

Na Letní scénu jsem dorazila celkem brzy, bylo něco málo po páté hodině. U vchodu mě přivítali milí borci z ochranky a ke vstupu mi přihodili ještě dárek, šišku legálního CBD konopí od “Czech CBD”, které je aktuálně sponzor Faválu.

Prošla jsem dlouhou chodbou, ze které vidíte krásně na cyklistickou arénu. Na předzahrádce už sedělo pár lidí, ale já šla za hudbou po schodech dolů na letní scénu.

Za pultem už stál Ghostbuster a kolem sedělo pár lidí. První co mě rozhodně zaujalo, bylo ozvučení, které bylo naprosto špičkové.

Casper

Cestou pro pivko zdravím svého kamaráda Petra, kterého jsem neviděla už dobrý rok. Chvilku jsme pokecali, co je nového a pomalu si potrsávali na místě. Před podiem už tancovalo pár lidí. 

Celkem rychle jsem se seznámila skoro s půlkou osazenstva. Všichni jsme byli zvědaví, jaktože nehraje Pixie, který měl už hrát dobrou půlhodinu a Ghostbuster stále hrál. Po nějaké době Ghostbustera vystřídal mně neznámý fešák.

DJaime

Zvědavost mi nedala a šla se zeptat Ghostbustera, kde je Pixie. “Jsou na dálnici v koloně. Snad do hodiny dorazí. Máme tady zatím náhradu” řekl Casper a ukázal na DJaimeho. Chvilku jsem DJaimeho poslouchala a musím říct, že týpek vážně válel. Mixy měl čisté, parádní výběr tracků, jako by to měl připravené.

Kouzelná: Na Letní scéně, bylo horko už od začátku. Letní scénu si představte, že jste u kámošů na dvorku. Na rozpáleném dvorku, kde za poslechu DnB pijete pivo. Po mém příchodu mě Úžasná seznamuje s půlkou publika. Já si dávám pivko a nasávám atmosféru. 

Po chvilce přijíždí partička veselých a alkoholem posilněných borců, o kterých se pak dozvídáme, že je to banda DJs z Prahy. 

Úžasná: DJaime nám hraje, pár lidí už tancuje a najednou vidím týpka, jak si to štráduje přímo ke mně. Měl sádru, sluneční brýle a v ruce vodku. “Ten se musel hodně těšit na párty, když ho ani sádra nezastaví,” povídám Kouzelné. Borec dojde až ke mně, podává mi vodku a říká, že mě viděl, jak hypnotizuju jeho flašku už od vchodu, tak ať si prej dám. Nebyla to sice pravda, ale napila jsem se. Mladý pán se mi představí a zjišťuju, že je to A-Cray.

Za malou chvilku za ním dorazí zbytek partičky a já si najednou uvědomím, že si tu povídám s téměř celým line-upem :). Borci strávili asi hodinu v koloně před Brnem a dorazili jak nejdříve mohli. Bylo vidět, že se na akci připravovali už v autě, ovšem kromě řidiče – ten byl naopak kdovíproč trochu smutný.

Zanedlouho začal hrát miláček publika – DJ Pixie. Jakmile jsme ho s Kouzelnou viděly, řekly jsme si, že se s ním musíme vyfotit. Obě ho máme rády a vlastně možná i proto, že je to jeden z mála DnB DJs, kterého známe :).

Pixie

Kouzelná: Během Pixieho setu (jo, znám ho především z plakátu a partošek z Roxy) mi Úžasná říká, že bychom měli jít vyzpovídat Ghostbustera. Já na ni hledím, protože nemám vůbec páru, o koho jde. Jméno mě popravdě trošku děsí. Dozvídám se, že je to promotér a táta celé operace Bassproof.

Užasná: Rozhodly jsme se ho vyzpovídat ještě dřív než začne hrát A-Cray, protože dělat rozhovor v napitém stavu není úplně ideální a jelikož se obě dobře bavíme, k opilosti už nemáme daleko. Ovšem Casper není nikde k nalezení, takže berem další pivko a vyrážíme do backstage.

Tam už vládne klídek a pohoda v křesílkách. Zakecaly jsme se hodně s A-Crayem, který nám ukazoval, kde všude bude hrát. Překvapivou informací pro mě bylo, že ho DJing živí. To musí být hodně tvrdé a náročné (opravdu si to nedokážu představit).

No name krasavec

Kouzelná: Po několika hodinách se nám konečně podaří ulovit Caspera (Ghostbustera), usedáme s ním do pohodlných křesílek a rozhovor může začít.

K&Ú

Celý rozhovor si můžeš přečíst na tomto odkazu.

O tom, jak se líbilo na Favále publiku, se dočteš zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *