Elektra přivítá nezaměnitelnou hvězdu tanečního undergroundu Coyu

Nejbližším hostem klubové noci Elektra bude zásadní postava současné techno scény Coyu. Charismatický katalánský producent přiveze do Brna očekávaný dlouhohrající debut You Don’t Know. Spolupráce na žánrově pestré nahrávce se chopily osobnosti jako Lazarusman, The Horrorist nebo Moby. Sám Coyu je zakladatelem oceňovaného vydavatelství Suara a jedním z nejúspěšnějších dýdžejů posledních let.

Coyu patří mezi žebříčkově nejúspěšnější producenty současnosti. Během patnáctileté kariéry si rodák z Barcelony vybudoval pověst nekompromisního tvůrce. Dokládá to i jeho rozvážná sedmiletá tvorba debutového alba, které navázalo na řadu předchozích singlů, EP a remixů. „Myslím, že teď už jsem si jistý tím, kdo jsem a jakou muzikou se chci prezentovat,“ vysvětluje Coyu pro magazín Forbes a dodává: Album je velmi eklektické. Není to jen o technu nebo house music… Chci ukázat hlavně jinou stránku sebe sama – tu, o které mnoho lidí neví. Proto se deska jmenuje You Don’t Know.“ 

Oceňované album ukazuje producentské kvality Coyu v plné šíři. Písně jsou pevně zasazeny do prostředí rovných klubových beatů, přesto čerpají inspiraci z mnoha žánrů včetně techna, drum and bass, trip hopu, industriálu a klubového undergroundu. Šestnáctka skladeb otevřela široký prostor pro spolupráci. Na jednotlivých písních se podíleli hvězdy jako Moby, Lazarusman, The Horrorist, Thomas Gandey nebo Gabriella Vergilov.

Coyu – Wanna Do Right, Wanna Do Wrong

Iván Ramos Salinas (alis Coyu) začínal s DJ-ingem v patnácti. Několik let působil jako hudební publicista, vedl i vlastní rádiový podcast. Díky tomu navázal kontakty s taneční scénou doma ve Španělsku, ale i v zahraničí. Po vydání mnoha úspěšných tracků pod křídly vydavatelství Cocoon, Noir Music, 100% Pure, Vision nebo Get Physical si v roce 2008 založil vlastní label Suara. Během následujících let se mu podařilo vybudovat jeden z nejsilnějších record-storů na hudební scéně s přesahy do módy (nebo charity pro kočky). Hned třikrát ovládl žebříček TOP 100 labelů na Resident Advisoru, prvenství zaznamenal i na Beatportu. Během koncertní kariéry objel prakticky celou planetu. Za zmínku stojí zejména vystoupení na Sónar Festivalu (2012 a 2013), účast na miamském festivalu Ultra (2018) nebo letní rezidence v Pachá Ibiza, kde Coyu sdílel stage s interprety jako John Digweed, Steve Lawler, DJ Sneak nebo Fritz Kalkbrenner.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *