Díky za podporu ! Ahoj ROBE :o))
zpět na hlavní stránku diskusiní fórum

Warning: include(../../inc/navrcholu.inc): failed to open stream: No such file or directory in /data/www/rave_cz/www/2004/07/lucasch-strobe.php on line 61

Warning: include(): Failed opening '../../inc/navrcholu.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php72/share/pear') in /data/www/rave_cz/www/2004/07/lucasch-strobe.php on line 61

DJ LUCASCH

Je zakladatelem a majitelem agentury Strobe, která se zabývá party promotion a bookingem. DJingu se věnuje od roku 1999. Působil jako produkční a rezident v klubech Quadro, Šantán a Mír. V současné době je rezidentem klubu Euro v Hluku a německého klubu Prison. Z producentů jsou jeho oblíbenci Marco Bailey, Renato Cohen, Mistress Barbara, Monika Kruse atd...

převzato ze Strobe.cz

Jsi zakladatel a vůdčí postava ve Strobe Bookingu. Mohl bys stručně popsat minulost a vznik dnes již jednoho z nejsilnějších moravských bookingů?
Naše stránky a agentura Strobe fungují od roku 2000. Během dalších let se náš booking rozšiřoval a formoval až do současného stavu. Ze stávajících členů byli mimo mě mezi prvními DJi našeho bookingu Laura Level, Coma a Element. Z našich prvních promotérských počinů si lidé z okolí Uh.Hradiště možná ještě pamatují na parties Loop, Electribe či Extreme.
 

Když se podívám na seznam akcí, kde Tví DJs hrají, jsou to většinou akce po jihovýchodní Moravě, na kterých se navíc dost často podílíš. Asi jistě sám víš, že by to chtělo více hraní třeba i v Praze. Co s tím uděláš?
Strobe DJs hráli již několikrát v pražských klubech a podnicích jako je např. Roxy, Karlovy Lázně - Paradogs, Abaton, Punto Azul, Cross, 7vlků, Hvězda, Mecca, Matrix, Bukanýr, Guru, Molekula, XT3 a dalších. Co udělám proto, aby hráli mí DJs v Praze více? Když projeví pražské kluby zájem o booking některého z našich DJs, tak rádi zabookujeme a zahrajeme. Menším problémem je, že v Praze zas až takový zájem o techno DJs není. Díky novým členům v bookingu však nyní můžeme pražským klubům nabídnout i DJe, kteří hrají drum´n´bass, jungle či progressive trance.

Květen 2004 znamenal pro Strobe vrozšíření počtu DJs. Změní se jen počet členů a nebo je změn v bookingu více?
Booking Strobe momentálně zastupuje exkluzivně tyto domácí DJs: Laura Level + Rodent (live), Radan Mach, Lucasch, Coma, Kita, Element, BB Mike a Bear. V nejbližší době nepřipravujeme další domácí posílení bookingu. Ze zahraničních DJs zastupujeme: Dr. Gonzo, Deck Starr aka Deckster, Plus, Jordache, Pine, Mike Mullfinger a R.M.

Jste tedy docela rozsáhlý booking. Jak zvládneš starat se zase o pár DJs navíc, hlavně o jeho pražskou část?
Náš booking funguje na jiném principu než ostatní bookingy. Já ve Strobe nefunguji jako booking manager. Každý DJ si dělá svůj booking sám a zároveň tlačí ostatní zastupované DJs. Já navíc pouze rozesílám nabídky bookingu a společně s Luckou se snažíme i o nějakou mediální propagaci.

Jaký je rozdíl mezi tím vstoupit do manželství a mezi tím, když Ti Lucka dělá manažerku?
Každopádně velký rozdíl v zodpovědnosti, nebydlíme spolu a ani si zatím vzájemně tolik nemluvíme do života. :-)) Jsem rád, že mě má holka podporuje a pomáhá mi v tom, čemu se věnuji. Rád bych upozornil na to, že jde hlavně o mediální propagaci, o kterou se mi začala starat. Bookingy si ještě stále vyřizuji sám.

Strobe a především Ty je známo svými výlety do zahraničí. Kam se chystáte v létě?
26. června jsem si zahrál na festivalu Ruhr In Love v Oberhausenu (na kterém zahráli mimo jiné také Chris Liebing, Tomcraft, Adam Beyer, The Advent, Moguai, atd.) a na after party v klubu Synchron v Dortmundu. V červenci a srpnu mě čekají hraní na slovenské Amnesii v Malackách, rakouské Watergate nedaleko Welsu, na hlavním pódiu lucemburského třídenním festivalu E-Lake po boku Moguaie a Tomcrafta, týden poté opět v Lucembursku, a to i s dalšími Strobe DJs, Kitou, BB Mikem a Comou, na festivalu Garden of Eden. V září jsem pak zabookován na větší akci se třemi floory ve slovinském Mariboru.

DJ Lucasch není jen DJ, ale v poslední době se mluví také o Tvé producentské činnosti. Prozradíš čtenářům více informací o Tvé producentské činnosti, připravované desce a producentské činnosti ve Tvém bookingu?
Ano, je pravdou, že se chci nyní vrátit a zdokonalovat v hudební produkci, jak jen to půjde. Momentálně připravujeme společně s Laurou Level, Rodentem a Comou náš vlastní vinyl. Z mé produkce se na něm objeví track "Afrikaans", který vznikal ve spolupráci se slovenskými TC Lemons. Ukázky vlastní produkce Strobe členů bude brzy možné stáhnout na našich stránkách www.strobe.cz.

Kdy jsi slyšel poprvé techno a co Tě vlastně k DJingu přivedlo?
Chtěl jsem se věnovat muzice a rozhodoval se zda budu pokračovat v hudební produkci a koupím si v té době mnou oblíbený Korg Trinity a nebo zda začnu raději hrát na parties jako spousta jiných producentů a koupím si gramofony. Nyní jsem rád, že jsem se tehdy rozhodl pro DJing, který mě hodně baví. K technu jsem se dostal až později, protože v té době jsem poslouchal Depeche Mode, The Shamen, Prodigy, U96, Marusha, Scooter atd. Podobná byla i má tehdejší hudební produkce.

Pamatuješ se, kdo byl v tvém okolí první DJ a první party?
V mých začátcích v okolí mého bydliště hrávali především DJ Tráva, Koogi, Loutka a Bidlo. Poté jsem začal dělat své vlastní party, na které jsem si zval DJs jako např. tehdy právě velmi populárního DJ Trávu, Hoobyho, Agenta, Pavla Krejdla, Leo Lycru, Matrixe, a třeba tehdy začínající DJs Radana Macha, Bolka a lidi okolo tehdejších pardubických Eversmile. V mém okolí byli mezi prvními DJs Enter The K, Miss Renny, Kita, Airfish, Bear, Przema a Liner. Z mých prvních navštívených akcí se mi do paměti vryli např. Supercharger na kulturáku v Uh. Hradišti. To byla opravdu vynikající party!

Co bys poradil začínajícím DJům a promotérům? Jakou máš radu pro úspěšné vedení podobných bookingových agentur?
Láska k hudbě, trpělivost, dostatek času, neustálá práce na sobě, … Každý si časem přijde na svůj vlastní způsob vedení a prosazování své agentury.

Co je pro Tebe nejdůležitější jako pro DJe?
Nejdůležitější je pro mě v DJském i osobním životě zdraví. Ani dobré odposlechy, výborná atmosféra, plný klub vám již nepomohou vrátit sluch či zrak, … a tak je to ve všem … zdraví je na prvním místě. Pak je pro mě hodně důležitý vyrovnaný osobní život.

Přestěhoval jsi se nedávno do Zlína. Proč stěhování a co si od něj slibuješ? Přece jen je tam radio, konají se tam Golden Techno party, atd.
Nemělo to nic společného s radiem či akcema Golden Techno. Spíše jsem potřeboval více prostoru pro muziku a více soukromí pro práci. Samozřejmě se nyní pro zlínskou klubovou scénu snažíme něco dělat, takže jsme společně s DJ Kitou připravili pravidelné prázdninové parties v klubu 603 bez vstupného, které se budou konat každou středu. Hosty budou např. Hubiss, Jergen, Proovan, Cosmicc, Coma, Orbith, Clim, Sigfrid a další. Další naší aktivitou ve Zlíně je naše soukromá domácí :-) škola DJingu. Zájemci si mohou o více informací psát na naše emaily.

Jaký máš názor na současnou taneční scénu v České republice?
Někdy jsem ze současné taneční scény v ČR hodně zklamaný. Angažují se do ní lidé, kteří téhle muzice třeba ani nerozumí. Stále častěji jde vidět jak se mezi sebou snaží jednotliví promotéři zničit a poškodit akci toho druhého. Někteří DJové si mezi sebou vzájemně hážou klacky pod nohy, pomlouvají se, a když se potkají na nějaké akci, tak si hrají na kamarády. Tohle byl důvod proč jsem věnoval tolik práce tomu, abych mohl hrávat co nejvíce v zahraničí. My si vždy šli svou vlastní cestou, aniž bychom se do těchto sporů a problémů různých lidí na naší taneční scéně pletli a chceme v tom nadále pokračovat.

Když jsi u toho zahraničí, kde všude jsi již hrál?
Do letoška jsem nejčastěji hrával v Německu, kde jsem byl rezidentem klubu Prison. Tento měsíc tento klub však bohužel zavírají. Dále jsem si během své pětileté kariéry zahrál na různých parties v Rakousku, Belgii, Švýcarsku, Polsku, Lucembursku, Bulharsku, Slovinsku a samozřejmě také na Slovensku.

Proč se nedaří v regionu Uh.Hradiště či Zlín udržet klub s pravidelným programem?
Lidé dávají přednost anonymitě v davu na velkých akcích či různým akcím v okolí. Zatím je zde stále příliš mladé a na stálé klubíky nepřipravené publikum. Až tyto lidi přestane bavit cestovat a dají přednost pohodlí v domácím prostředí, pak bude klubové scéně líp.

Co lze od Strobe crew očekávat dále?
V tom co jsme dělali dosud chceme pokračovat a dělat to, jak nejlépe to půjde.

A co to vlastně Strobe znamená?
Strobe je skupina lidí, pro které je muzika v soukromí masturbací a na party odvázaným hromadným sexem, ve kterém nejde za každou cenu o peníze, ale o to, uspokojit co nejvíce lidí na parketě :-) Pracujeme na tom, aby lidé věděli, co slovo "Strobe" znamená. :-)

připravili: Lucka, Jan Zelinger, ian

NAHORU