Díky za podporu ! Ahoj ROBE :o))
zpět na hlavní stránku diskusiní fórum

DJ RAA.O

Na 28. listopadu se chystá v hranickém klubu Olympia další z řady větších klubovek s názvem Vinyl02 grrrlz. Za gramofony se objeví dvě vynikající moravské DJky - Miss Renny a Lucca. Hostitelem obou dam bude ostravský kmenový DJ Raa.o, kterého jsem si při té příležitosti dovolil malinko vyzpovídat.

Za těch pár měsíců, co spolupracujeme jsem získal pocit, že jsi na severomoravské scéně jakýsi muž v pozadí - ten, co spoustu věcí ovlivňuje, v mnoha se angažuje, ale nikde není moc vidět ....
Ou, takhle je to tedy se mnou. Abych pravdu řekl touhle otázkou jsi mi trošku otevřel oči. Nevím jestli by se to dalo říct přesně takhle, ale vesměs to tak asi je. Možná bych to přisoudil tomu, že jsem moc dobrosrdečný a když někdo požádá tak se mu snažím pomoct protože jsem pořad ještě takový ten nadšenec. Druhá strana mince je taková, že se stresuju, honím, rozdávám rady pomáhám a nic z toho. Aspoň že pořád ještě zůstává ten dobrý pocit, i když, v poslední době bylo pár případů ........ To ale teď nebudu rozebírat :o)

... pokud vím, angažuješ se kolem Fabricu, nebo frýdeckomísteckého Motral Combatu, v Hospodě u Toflů, nebo konečně i u nás v Olympii. Zapomněl jsem ještě na nějaký zajímavý projekt, který máš v současné době na svědomí?
Jasně, jeden velký projekt je naše ostravská skupina kolem Ext-Dust a 2.3. V poslední době se snažíme všichni společně přijít na to jak zviditelnit Ovu a djs co tady rostou. Myslím, že Ostrava je pořád celkově nějak opomíjená. Pracujeme na společném bookingu, který by se měl v nejbližší době narodit. Zatím více podrobností nezmíním, myslím že se to všichni v pravou chvíli dozví. Jinak co se týče mé osoby, dávám dohromady webovou i CD prezentaci. Pravda měla být hotová už na konci prázdnin, ale když to nejde tak to nejde. Stanovil jsem si pro dokončení nový termín a tím je 27.12.

No, když jsme u toho internetu, zrovna EXT Dust se svým důkladně utajeným webem a víceméně statickým obsahem není zrovna zářným příkladem využití internetu k propagaci DJů. Chystá se nějaké zlepšení? Jak ty vidíš úlohu internetu v taneční scéně?
Musím říct, že máš pravdu. Naše momentálně fungující stránky jsou v mnoha směrech nedokonalé a nastal čas s tím něco udělat. Proto taky nová myšlenka, nový booking a s tím spojené úplně nové stránky. V podstatě jsem to jak ty říkáš utajení na webu viděl jako jeden z mnoha důvodů proč je Ostrava taková zastrčená.
Takže, internet je médium, bez kterého bych se ani já ani spousta ostatních lidí myslím nehla. Když to vezmeme, od těch základních věcí, jako dát lidem vědět co se kdy děje, přes možnost znázornění atmosféry dané akce až po poslech desek a různých setů, je to samá výhoda a ulehčení. Celkově shrnuto myslím, že je to jedinečný způsob lidské komunikace. Sám jsem v poslední době dospěl do stádia, kdy mi doma nestačí mé modemové připojení a zvažuju připojení trvalé. Jo hold, když musíš tak musíš.

Teď zpět k tobě, ještě jedna věc mě u tebe udivila, a to skutečnost, že ačkoliv jsi techno DJ, není pro tebe problém hrábnout do kufru a zahrát téměř cokoliv ...
Cítíš to jako nutnost kompenzující to, že nejsi slavný DJ, který to prostě do těch lidí nasmaží a hotovo, nebo spíš jako svoji volbu, a svou svobodu plynoucí z téhož - tedy že nemusíš žádným fanouškům skládat účty ...

Přesně vím co tím myslíš. Nevím jestli jsem schopen to dobře vysvětlit, ale zkusím to. A vezmu to od konce tvé otázky. To že nejsem slavný, z toho určitě moje různorodost nepramení a stresovat se z toho, že jsem hrál třikrát tvrdě a po čtvrté musím zahrát stejně to u mě taky nezabírá. Když hraju, pokud třeba vyloženě nejsem nějak nemocný, tak se snažím hrát podle toho co cítím z lidí.
Nevím jak se to děje, ale je to tak. Prostě mě napadají desky které hodit na gramec zrovna po té či oné co právě hraje. Asi je to nějaká alchymie :-) K tomu, že se v mé sbírce najdou třeba i house, breakové i d’n’b desky můžu s klidným svědomím říct, mám prostě rád taneční muziku a nefunguje u mě být zaměřen jen jedním směrem. A navíc si myslím, že mícháním jiných stylů se prohlubuje vnímání té či oné hudby a s tím se zlepšuje i hraní.

Ještě mi to nedá si rýpnout :o), působíš na mě trochu jako takový Mirek Dušín, jak se cítíš se svými skautskými postoji ve scéně prolezlé drogami, sexem a dalšími neřestmi?
Hmmm, docela si mě vychutnáváš :o)) Možná tak působím, ale rozhodně nejsem Mirek Dušín. Každý máme něco, co jsme provedli a ani já nejsem svatoušek. V každém případě nikdy jsem nebyl ten co něco bezhlavě zkouší, nebo ten co musí jít zaručeně s trendy poslední doby. Postupně přicházím na to že není neřestmi prolezlá jen taneční scéna, ale všechno kolem nás. Kdo nemá velké lokty a potřebnou drzost i trošku podvádět, nemá asi šanci. Z tohohle pocitu se vzpamatovávám trošku špatně, ale je to tak, a budu se s tím muset vyrovnat. Na závěr bych poznamenal, že jsem v poslední době poznal pár lidí co jsou na tom podobně
( nevíš o někom takovém ?), myslím že tihle lidi mi dodávají další energii a pocit, že v tom nejsem sám. Ještě mám vzkaz pro filuty, co by chtěli mého dušínství využít. Umím být i hodně nepříjemný :o))

A teď k tvému působení v klubu Olympia, jak zde výhledově vidíš svou roli a vůbec budoucnost klubu?
V Olympii se cítím dobře od první akce, kterou jsem tam hrál. Klubík je tak akorát velký a pokud se nějak nezkazí je na velmi dobré cestě. Do budoucna budeme pokračovat s residentními večírky, kterých jsme se společně s Honzou (dj Proovan) zhostili. Zatím v nich není nějaký stoprocentní řád, to ale všechno doladíme do budoucna. Můj večer bude pravděpodobně někdy k začátku měsíce a Proovanův někdy ke konci v rozmezí 14 dnů. Vše se ještě blíže upřesní. Mezitím se občas uspořádají nárazové a třeba i větší akce, tak jak tomu bylo zvykem do teď. Myslím že pro dobré fungování je třeba dát akcím nějaký řád toho se budeme snažit dosáhnout. Po nové roce chci v Olympii prosadit i jiné taneční večírky, např. D’n’B nebo Breakbeat. To je vše ale ještě hudba budoucnosti. Doufám, že klub Olympia přežije a upřímně držím palce všem co s ním mají co do činění.

Problém klubů na malých městech vidím v nedostatečném finančním zázemí, nezájmu větších sponzorů a také z lokality plynoucí nepříliš početnou cílovou skupinou. Jak z toho ven?
Tak tohle je oříšek. Abych pravdu řekl netuším. Je to takový začarovaný kruh. Lidi se chtějí jít bavit, k tomu je ale potřeba klub, na provoz klubu jsou potřeba peníze, které by teoreticky mohl poskytnout sponzor, ale sponzor nedá peníze dokud nechodí dostatečný počet lidí. Jo a tak to je. Asi by měli provozovat kluby nadšenci, chytří lidi, kteří rozumí problematice a mají na kontech miliony :o) jinou myšlenku jak z toho ven asi nemám. Mám za to, že tohle je ale utopie.

Návštěvníci Olympie tě budou moci vidět a slyšet na párty Vinyl02 grrrlz, 28. 11. Ovšem jelikož byla od počátku párty koncipovaná jako babská jízda, budeš se muset nějako přizpůsobit ;o), chystáš nějaký komický převlek?
:o))))))) Jak to bude to je zatím ještě ve hvězdách, možná přijde i kouzelník.
--------------------------------------------

ptal se (a foto) - Michal
supaviza - poop

 

NAHORU