Díky za podporu ! Ahoj ROBE :o))
zpět na hlavní stránku diskusiní fórum

DJ LUCASCH: DAVE CLARKE PRO MĚ ZNAMENÁ KVALITNÍ SET

Při své promotérské činnosti musíš být hodně vytížený (jaké pořádáš party?), stíháš se ještě na set připravovat?
Jako promotér pořádám např. úspěšné větší klubové akce Techno Tunes ve Střílkách. Letos (10.10.) zde bude už poslední akce (pokud se nezmění vedení na této vesnici) :) Jako rezident Euro Clubu v Hluku si i sem zvu každý měsíc zajímavé hosty nejen z okolí. Dále se spolupodílím na parties Golden Techno, které se konají jednou za čas ve sportovní hale Novesta ve Zlíně. V lednu chystám po roce svou další narozeninovou párty a účast přislíbilo opět skoro 20 DJs. Na své sety se většinou nepřipravuju, není vlastně ani kde. Na parties hraji vždy podle reakcí lidí. Jinak zahraji pro prázdný parket, jinak a živěji zase pro plný.

Co je lepší - super set, nebo tvoje plná party?
Dobrý pocit mám z obojího, ale jelikož se chci více věnovat djingu než promotérství, tak mám lepší pocit když se lidem líbí co zahraju. Samozřejmě se ale snažím i jako promotér, aby i má party lidi upoutala a líbila se. Neumím dělat věci napůl. Vždy se snažím udělat maximum jak pro kvalitní set, tak pro kvalitní party.

Často hraješ v zahraničí, jaké hraní za hranicemi bylo super a proč?
Za hranicemi hraji strašně rád. Mám rád celodenní výlety, které završím tím, že si dobře zahraju a pobavím sebe i lidi. Dobře se mi hraje v mém rezidentním německém klubu Prison v Landau, kde jsem si zahrál už skoro na deseti akcích po boku djs jako např. Rush, Marco Bailey, Adam Beyer, Marusha, Pascal FEOS. Týden po Apokalypse zde máme s Laurou Level a Rodentem hraní na akci CL REC MEETS KNE DEEP a doplňujeme zde lineup, na kterém jsou Chris Liebing a liveact Rob Acid. Kromě toho jsme zde hráli také na dvoudenním nonstop festivalu Summer Trip, dále klubech Atomic a Shootclub. Každé hraní za hranicemi je zajímavé a inspirující. Co země - to jiná kultura a scéna. Jako booking jsme si zahráli již skoro po celé Evropě, a tak mohu v krátkosti shrnout jak to kde vypadá: Německo + Rakousko - hutné, valivé, přímé, rychlé techno; Lucembursko - kvalitní experimentální electro; Bulharsko + Bosna + Srbsko + Chorvatsko + Makedonie + Slovinsko - bavící se přeplněné sály; Polsko - progressive trance, house, industrial techno. Jinak co se týče dobrých hraní - je to stejné jako u nás. Dobře se mi hraje na místech, kde je kvalitní ozvučení, spousta bavících se lidí, přátelský promotér a dobrá parta djs.

Co pro tebe znamená jméno Dave Clarke?
Znamená pro mě určitě kvalitní set. Zatím jsem slyšel jen záznamy jeho setů, kde si pěkně vyhrává s efektama na Pioneerovi. Naživo jej uslyším a uvidím premiérově. Je to zatím největší tahák co jste na Apokalypsu přivezli, takže jsem zvědav co uděláte pro to, aby se lidi neumačkali :) Každopádně o zábavu je už postaráno !

Chystáš na Apokalypsu nějak zajímavý set?
Zcela určitě nebudu hrát tak živě a svižně jak jsem zvyklý, jelikož by se to na začátek nehodilo. Nikdy nic nechystám dopředu, takže až na místě budete moci zhodnotit co ze mě vyleze :) Až na místě si v hlavě dopředu poskládám desky za sebe a zahraju určitě melodicky, uvolněně a postupně budu set gradovat výš.

Co děláš, když neděláš akci, nebo nehraješ?
Nezbývá mi moc času , abych řešil volnočasové aktivity. Hudba je jak moje práce, tak má relaxace a koníček. Takže se ve volném čase snažím buď co nejvíce odpočívat, nebo se s kamarády chodím bavit na cizí akce, do baru, jedeme třeba na chatu nebo něčí mejdan, případně i na diskotéku když to holky vyžadují :) Je skvělé když práce, kterou děláte baví a ještě se zárověň i daří ;-)

Top 5 opruz
- Organizace OSA a Intergram
- Vztahy na naší scéně. Někteří djs a promotéři si hrají na kamarády, ale za zády se navzájem pomlouvají a házejí na sebe špínu.
- Z techna se stává diskotéka (občas si lidi píšou už i "písničky" na přání)
- Neschopní promotéři a majitelé klubů. Nabídka djs i akcí převyšuje poptávku - každý by chtěl hrát a organizovat akce pro peníze. Často se přitom zapomíná na návštěvníky akce.
- Problémoví lidi na akcích a nejen na nich - krádeže, rvačky a jedinci, kteří ať už chtěně či nechtěně ohrožují okolí ....

Jaké desky tě poslední dobou berou nejvíc?
Melodické, lehké, tvrdé, vlhké, sexy, energické, groovy, svižné, mysluvolňující, hypnotizující, vzrušení způsobující, slastné výkřiky vzbuzující, těla rozhýbající a rozehřívající, úsměvy a vážné tváře navozující, lidi bavící, s párty dobře ladící a hezké zvuky z beden vydávající ;-) Táák dobře poslouchejte.

Co zamýšlíš s agenturou STROBE?
Zamýšlím ze svých djs udělat hvězdy. Nyní, kromě toho, že se je snažím prosazovat u nás, chci, aby hráli co nejvíce v zahraničí - a to především v západní Evropě. Každý ze strobe djs je něčím zajímavý a neobvyklý a nejsou v našem bookingu 2 djs, kteří by hráli stejně. Laura Level s Rodentem hrají rozmanité svižnější druhy temného techna plné energie a až experimentálních vložek v duchu elektra či EBM, také spoustu vlastní tvorby. DJ Coma se zase naopak prosazuje jako dj hrající rave, trance a techno. Nejen v soukromí je to výborný bavič a umí lidi i na začátku akce roztančit. DJ Element hraje tvrdé industriální promyšlené techno sety. DJ Květa.K podle druhu akce zahraje od tech-house přes breakbeat, trochu junglu až po svižný deep tech - house a techno (mimochodem den po Apokalypse si pojede premiérově zahrát jako headliner do Německa, do klubu Central v Simbachu). Díky tomu, že máme v agentuře hudebně rozmanitý výběr bychom v příštím roce rádi uspořádali turné našeho kompletního bookingu po českých a moravských klubech. Dále se chci věnovat ještě stále promotérské činnosti, bookingu zahraničních djs, které zastupuji pro ČR, spolupráce se zahraničními bookingy. Rozjednané máme bookingy do Belgie, Litvy, Rakouska, ....

Vzkaz lidem na Apokalypsu
Uvidíme se a společně zakalíme!
-------------------------------------------------------------

připravil - Dalin
supaviza - poop

 

NAHORU