Díky za podporu ! Ahoj ROBE :o))
zpět na hlavní stránku diskusiní fórum
up

MEGA BOUDA FLASH - Trisco k Megatronu, Craftovi a dalším „groteskám“

1. článek zde
2. článek zde
3. článek zde

Jmenuji se Michal Strnad a před rokem jsem ukončil slibně nastartovanou kariéru DJ. Pod jménem DJ TRISCO jsem se propracoval na line-upy vrcholných akcí u nás a začal se tak plnit můj velký sen. Zároveň jsem se snažil o vlastní promotérskou činnost, která končila střídavě úspěchy i neúspěchy. V říjnu 2001 jsme nezávazně hovořili s p. Vadimem Fedorovem (Vadimem Craftem ) o plánech, spíše snech do budoucnosti. Vadim v souvislosti s tím přišel s konkrétní nabídkou, abych pro něj „udělal“ akci na kterou bude Praha dlouho vzpomínat (POVEDLO SE!!! ).
Vadima jsem docela dlouho znal, byl to takový obyčejný milý kluk, který ochotně nosil tašku s deskami a dělal mi vždy cestu, když bylo někde narváno, nosil pití a jiné dobroty úplně zadarmo. Do kapsy nikdy hluboko sahat nemusel a jeho sebejistota s jakou vždy obhajoval moje všetečné dotazy nepřipouštěla pochyby, že Megatron je životní šance! Tím spíše když slíbil pohádkový honorář. …vy by jste do toho nešli?!
V tu dobu jsem pravděpodobně příliš „kalil“ abych byl schopen rozeznat skutečnost od fikce.
K celé kauze, která drastickým způsobem zasáhla do mého života jsem se již nechtěl vracet. Vidím však, že nemám jinou možnost, jak sebe zároveň očistit z dalších absurdních nařčení o zpronevěře NIKDY NEEXISTUJÍCÍCH peněz a zároveň varovat ostatní, kteří by chtěli spolupracovat s p. Fedorovem. Vidím s jakou přesností se opakuje historie, stejné výmluvy, stejné nejasnosti, stejné lži se stejným koncem…
Vraťme se však k faktické stránce věci. V níže uvedeném seznamu bodů se pokusím chronologicky seřadit události kolem přípravy Megatronu:

Říjen 2001 - započetí nikterak smluvně podložené spolupráce s Vadimem Fedorovem
Listopad 2001 – pronájem prostor Výstaviště, včetně kanceláří, bez finanční zálohy
Prosinec 2001 – první jednání o propagaci s hlavními běžnými mediálními partnery
Prosinec 2001 – březen 2002 – snaha o zabookování hvězd a headlinerů na akci.
O spolupráci jsem požádal několik kvalitních promotérů v zemi, od kterých mi denně na mail chodily nabídky volných termínů, které jsme obratem potvrzovali. První podepsané smlouvy na vystoupení Iana Pooleyho, Trevora Rockliffea a Gayle San a agenturou Wax. Ve stejnou dobu byly připraveny smlouvy na vystoupení CJ Bollanda, Scan X a Darrena Price s Alešem Blehou. V tu dobu je přerušena první spolupráce s Lunar Booking, kvůli p. Fedorovem nezaplacenému booking fee na vystoupení jím zastupovaných umělců
Březen 2002 - Stoupá nervozita ze strany dalších spolupracujících subjektů ( grafik, některá média, bookingy, Výstaviště Praha atd. ) a svojí další spolupráci podmiňují urychleným zaplacením záloh. Pan Fedorov tvrdí, že došlo k opakovanému zpoždění převodu peněz z kyperské do české banky, selhávají všechny snahy se osobně sejít a snažit se situaci řešit. Vychází první série reklamy a na internetu se objevují tiskové zprávy s neoficiálním line-upem.
Duben 2002 – červen 2002 – Výstaviště neobdrželo zálohu za pronájem prostoru, nicméně dále vstřícně spolupracují. Vycházejí v dalších číslech časopisů celostránkové reklamy. Postupně dochází k rozvázání spolupráce a rušení smluv se všemi zúčastněnými, opět pouze z důvodu nezaplacení pohledávek p. Fedorovem. Ten tvrdí, že má problémy s vízem a je držen Cizineckou Policií postupně v několika azilových táborech bez možnosti návštěv. V tu dobu již měl u sebe v hotovosti celou potřebnou částku, se kterou by se při vynaložení všeho úsilí dalo akci zachránit a smlouvy obnovit. Tak to alespoň p Fedorov ( stále píši o témže Vadimovi Craftovi ) tvrdil, K předání peněz však nikdy nedošlo, a krkolomnost jeho výmluv, proč se tak nikdy nestalo, je dnes mezi mými přáteli legendární a úsměvná. Celou dobu dostávám od našich společných známých drobná upozornění, o nočních mejdáncích p. Crafta, nikoliv však v uprchlických táborech, ale v centru Prahy. Je jen ironií, že přesně v den plánovaného konání, tj. 1.6. 2002 zhruba hodinu poté, co jsem ukončil srdceryvný rozhovor s totálně zdrceným Craftem, kdy mi popisoval do detailu co zrovna prožívá za šedou zdí uprchlického tábora, jsem potkal jeho rozesmátou tvář pár stovek kilometrů západně v baru Double Trouble u Staroměstského náměstí.
Duben 2002 - současnost – žiju na kraji Prahy s úžasnou ženskou, připravuju se na roli svědomitého otce, nefetuju, a vydělávám proto, abych více než polovinu výdělku dal těm, kteří byli Megatronem poškozeni. Postupně mořím jednu pohledávku za druhou, a jestli momentálně s někým nekomunikuji, tak je to z důvodu omezených možností ke splácení všech závazků. Znovu
opakuji, že se se všemi postupně vyrovnám, nikdy jsem svůj dluh nezpochybňoval i když jsem ho v žádném případě nezpůsobil.

Mojí jedinou, zato však fatální chybou byla důvěra v člověka, který svou bezohledností a patrně i mentální poruchou ničí důvěryhodnost naší taneční scény a poškozuje její renomé až za hranice státu i všeho chápání!
Všechny zde uvedené skutečnosti jsem schopen doložit a nebráním se případné přímé konfrontaci.

Děkuji,

s pozdravem

Michal Strnad ( Trisco )

V Praze 6. dubna 2003

 

 

 

NAHORU

dole