Díky za podporu ! Ahoj ROBE :o))
zpět na hlavní stránku diskusiní fórum
">

 

Pátek
21.3. PVA Letňany, Praha
Carl Cox
Carl Cox, E.C.A. (live), Tráva, Josef Sedloň, Lana
2nd: Fun, Zip Orchestra (live), Trnqua, Groof

E.C.A.


E.C.A. je zkratka pro Electronic Cool Aid a tento taneční projekt tvoří dvojka DJ Manio a DaRoddman. V tiskových materiálech se praví, že důvodem ke vzniku tohoto seskupení byla především láska k taneční hudbě a touha tvořit a experimentovat se zvuky.
Prvním impulsem , který DJ Mania postavil za gramofony, byl jeho pobyt v Holandsku. Jednak zjistil, jak taková „párty“ vlastně vypadá a hlavně si to mohl konečně se dvěma gramofony zkusit. Nakonec si právě z Holandska odvezl i svůj umělecký pseudonym.
Od té doby se Manio pilně učil a v roce 1996 se stal rezidentem olomouckého klubu Depo no.8. Od svých začátků prošel rozmanitým hudebním vývojem, takže v současné době jsou jeho sety směsicí deep-tribal-underground-progressive a techhouseu. Na otázku, kdo patří k jeho oblíbencům, odpovídá: „Preferuju všechny DJs, kteří jsou underground a neustupují těm hroznejm trendům, např. DJ Dan, DJ Garth, Terry Francisd, Richard Sen, Steve Lawler, Doc Martin“. Maniův jistě osobitý styl dal nejeden podnět k tomu, aby byl přizván k namíchání jeho oblíbených skladeb na jeden u dílů populární řady kompilačních Houseparty. Pilotní skladbou této kompilace se stal vlastní track, vytvořený právě ve spolupráci s DaRoddmanem pod názvem Turn On The Power. Manio po přestěhování do Prahy hrál ve všech možných místních klubech. Krom toho dostal šanci se předvést na tanečních festivalech zvučných jmen a to např. Summer of Love, Svojšice či několikrát pod taktovkou agentury Lighthouse na oblíbených akcích Lucky People Center.
DaRoddmann začal tvořit elektronickou hudbu již v roce 1992. V roce 1995 získal první zkušenosti s vedením klubu, kde se také seznámil s Maniem, který patřil v té době mezi jeho první rezidenty. Na otázku, kdo tvorbu E.C.A. ovlivňuje odpovídá DaRoddmann: „Ovlivňuje ji spousta faktorů, mám rád a poslechnu si: „ Chemical Thomas Bangalter, Dušan Lipert, Frank Sinatra, Portishead, Moloko, Moby, Orbital, Quentin Tarantino, Terry Gilliam – můj přístup k muzice často změní návštěva dobrého hudebního studia, fajn lidi a atmosféra v nich. Z DJs se mi opravdu libi styl Duncana Forbese a T revor Rockcliffe“.
V kolonce discografie má ECA již dva vinylové záznamy. Jednu z nejúspěšnějších domácích houseových skladeb – hypnotickou There Is A Message s remixem Spookymana Duncana Forbese a našláplý double A singl Hustokop/Understand.
Jaká bude jejich třetí deska, jak se chystají na vystoupení po boku Carla Coxe, a pár dalších zajímavostí se dočtete v následujícím rozhovoru s DJ Maniem.


Jak si vede vaše nová deska. Prosakují různé zprávy o zakoupení nejmenovanou britskou distribucí, … Jaké jsou ohlasy?
Prosakuji, prosakují, ale ještě to není potvrzený, nerad bych to zakřiknul.

Můžete člověku, který vás vidí poskakovat na pódiu vysvětlit, jak vlastně váš live set vzniká?
Vzniká jak u mě v počítači, tak I ve studiu u DaRoddmana, kde se scházíme jak můžem, já přivezu nápady, smyčky, par melodií a potom to ve studiu dáváme do finální podoby, samozřejmě se vším co k tomu patří. Nikdy nemám dopředu připravený desky co do našeho setu budu naživo dohrávat, zrovna tak Roddmann má na 16 šavlích mixu „něco“ a až na místě si podle toho co tam mám já vybírá co pustí „ven“ a naopak já vybírám podle toho co hraje on, takže každý vystoupení je jiný.

Momentálně pracuješ v Radosti jako produkční. Jak jsi s tou prací spokojený?
Moc. Práce produkčního v Radosti mě vždycky lákala, seznámíš se se spoustou zajímavejch lidí, hodně se naučíš, ale na druhou stranu je to dost časově náročný a vyčerpávající.

Na nové desce spolupracujete s Pavlem Bidlem. Jaká bude?
Tech houseová, trošku do tribalu, je to ale díky tomu, že je v USA, na dýl, nechceme to uspěchat. Mělo by to vyjít začátkem května zase na TT22.

Jak vlastně taková spolupráce přes oceán probíhá?
Funguje to samozřejmě přes internet, posíláme si samply a nápady, Pavel udělal základ, my zase něco, a tak to putuje tam a zpátky.

Jak se vám líbí hudba, která u nás vzniká? Zaujalo vás v poslední době něco?
Mám rád Zip orchestra. Zaujal nás na Stoice Juanita Juarez a pár novejch remixů.

Chystáte na hraní před Carlem Coxem něco speciálního?
Samozřejmě, jak už na Xmag.cz prozradil DaRoddmann, bude to úplně novej set, připravenej speciálně pro tuhle akci, chystáme na ten večer našláplej tech-house set, protože tahle akce se dost liší od našich klubovejch live vystoupení, tady budeme hrát pro pár tisíc lidí jako před Chemicals na OAF2002 a ti se musejí pořádně bavit…a samozřejmě chystáme pár pro eca netypickejch překvapení.

Jaký je vůbec váš názor na tuhle „živou legendu“?
Myslím, že tohle jméno nepotřebuje komentář. Carla Coxe mám moc rád už dlouho.

 

 

NAHORU