Díky za podporu ! Ahoj ROBE :o))
zpět na hlavní stránku diskusiní fórum
">

DJ LUCASCH

Je zakladatelem a majitelem agentury Strobe, která se zabývá pořádáním parties a bookováním DJs. DJingu se věnuje od roku 1999. Působil jako produkční a rezident v klubech Quadro, Šantán a Mír. Z producentů jsou jeho oblíbenci Ben Sims, Cisco Ferreira, Craig Walsh, Marco Bailey, Mistress Barbara, James Ruskin atd. Zahrál si na spoustě klubových akcí po celé moravě ale také v čechách a na Slovensku, např. v klubech Roxy Praha, Paradogs Praha, Metroklub Šaľa, R-klub Chrudim, a na několika velkých akcích po boku DJs jako např. Pacou (D), Inigo Kennedy (UK), Fatboy Tim (UK), Elex Red (A), Sharp Boys (UK), Nils Hess (UK), Eddie Richards (UK), Makaton (UK), Balthazar (BG), Kay D.Smith (D) atd. Hrál také v zahraničních klubech: v polském Chorzowe v klubu Kocynder, ve slovinském klubu Second Home v Kršku, v bulharských klubech Santo (Burgas) a Graifer (Sofia). V prosinci pojede hrát poprvé také do Jugoslávie a v lednu do Kanady. Na party Golden Techno 2 se představí v setu ze 3 gramofonů.
-----------------------------

Ahoj Lucaschi, jak ses dostal k techno muzice? Jak dlouho a jaký styl hraješ?
Ahoj Peté, k techno muzice jsem se dostal přes mé oblíbence Depeche Mode, Shamen, Orbital, Leftfield, Chemical Brothers...... od této muziky už to nebylo zas tak daleko. Ke hraní jsem se dostal možná trochu jinak než většina DJs, protože jsem nechodil na parties. Začínal jsem již v roce 1994 s tvorbou muziky, tehdy ještě na stařičké Amize. Postupem času jsem začínal zkoušet v pohodlí domova živé vystoupení v trackerech. Tohle mě vlastně dohnalo ke koupi gramofonů, kde se dá příjemně improvizovat. Mým snem je dopracovat se ke hraní ze 4 gramofonů, ve kterém jsou skryty velké možnosti. Hraní ze 2 gramofonů je pouhopouhé navazování tracků, které baví pouze při výběru vyjímečných tracků. Z gramofonů jsem začal hrát v roce 1999 a co se mého stylu týče, rád hraji tech-house a techno.

Hrál jsi v mnoha klubech po celé CR, jak bys zhodnotil klubovou scénu u nás? Který klub tě nejvíce zaujal?
Miluju kluby. Hodně mám rád akce v našem domovském klubu Mír. Vzhledově se mi velmi líbí Perpetuum v Brně, Area51 v Karlových Varech a nesmím opomenout klub Quadro, který je naprosto unikátní jak pro posezení tak pobavení. Doufám, že se do tohoto klubu ta naše taneční scéna zase někdy vrátí. Techno parties zde skončily v prosinci minulého roku.

A co říkáš velkým akcím jako je Orion Hall, Apokalypsa, Citadela, ....?
Velmi rád si občas zajedu někoho vyjímečného na tyto akce poslechnout. V klubech u nás jsou totiž takovéto vystoupení nereálné.

V posledním roce jsi byl několikrát v zahraničí, je rozdíl mezi českým klubberem a zahraničním?
Myslím, že ani moc ne... možná stylem oblékání, tančením, .... atd. :-)) hehe

Hodně DJs se věnuje také své vlastní hudební produkci, jak jsi na tom ty? Produkuješ také své vlastní kousky?
V listopadu se na to chystám znovu vlítnout. Mám dělat nějaké remixy pro Lauru Level. Bude to pro mě příjemný návrat od hraní zpět ke tvorbě. Je spousta nových věcí a postupů, které rád vyzkouším. Navíc si myslím, že česká produkce stojí zatím za prd.

26.října hraješ ve zlínské hale Novesta na party Golden Techno 2, co říkáš na sestavu DJs a vůbec celou tuto party?
Na této akci nejen hraju, ale také ji spolupořádám společně s agenturou Vichr. Co se týče sestavy DJs, moc se mi líbí. Slyšel jsem nějaký negativní ohlasy na to, že Felipe u nás hraje pořád. Ale já ho např. slyšel jen na Mácháči a OrionHallu :-)) U nás ve zlínském regionu to bude lahůdka. Navíc si jej lidi budou moci poslechnout na opravdu kvalitním zvukovém aparátu a ve výborném prostoru, který není ani malý, ani velký. A pro lidi jako jsem já, musím pochválit také spoustu míst k sezení a ležení, které tento prostor nabízí :)

Přijde mi, že se agentura Strobe strašně rychle rozjela. Můžeš mi jako její promotér, manažer a booker prozradit jak se ti to povedlo a jaké máte plány do budoucna?
Měl jsem na naši agenturu spoustu času, tak jsem se jí hodně věnoval. Navíc zastupuju opravdu kvalitní, zodpovědné a snažící se lidi co se muzice věnují celým svým srdcem. V tom je nejspíš skryt celý ten recept :-) Do budoucna nyní moc neplánuju a čekám co přijde...

Díky za rozhovor
V poho... nemáš zač :-))
-----------------------------------

ptal se Pete RoseNAHORU