Díky za podporu ! Ahoj ROBE :o))
zpět na hlavní stránku diskusiní fórum
Rozhovor s Filipem Zárubou

tázal se: lazzna
odpovídal: Filip Záruba (jaxxe)

Minulý Tajmahal byl lidmi velice kladně přijat, čím ohromíte/překvapíte lidi tentokrát ?
No zatím nemáme v plánu nějak ohromovat lidi, to možná až v létě, však uvidíš sám. Každopádně se Tajmahal snažíme pořád vylepšovat a to hudebně i technicky. Dvojka byla lepší a větší než jednička, nejinak tomu bude s trojkou. Máme teď větší pavilon, tvoří ho 2 stejně velké patra, které spojují velké schody, dole techno, nahoře drumnbass. Na obou floorech bude výkonný tlakový sound systém a mnohem lepší světla než minule. Fluorobotanics opět připravili 3D i 2D psychedelické dekorace takže výletníci si užijou ;) I hudebně se laťka o dost zvedne. Je to vůbec poprvé, kdy se na techno flooru bude hrát živě a jsem rád, že to bude zrovna ScanX. Po něm nastoupí ke svému 3 hodinovému setu Marco Lenzi. Na drumnbass flooru budou mezitím hrát 2 angličanky z Flame kru. Osobně jsem fakt zvědavý, jak lidi budou reagovat na set Yadela, který techno desky kupuje spíš na freeparties a hraje hodne drsně, rychle a jeden nikdy neví, co bude následovat ;) Tentokrát se na techno i dnb flooru bude muzika a atmosféra hodně měnit a to jsme vždycky chtěli.

Filip ZárubaS jakou představou jsi vubec Tajmahal začal dělat a jaxxi spokojen s tim co je z něj dnes ?
Rád bych upozornil upozornil, že Tajmahal jako takový byl projekt Roberta Juříka. Momentálně Tajmahal děláme spolu dohromady. Každý má na starosti něco. V Ostravě bývaly větší party i předtím samozřejmě, ale obvykle na nich hráli místní djs a celkem neznámí hosté a pořád to nebylo ono. Ty akce nebyly dost velké na to, aby se zaplatili lepší djs z venku. My tohle chceme změnit a chceme dělat větší akce a vozit co nejkvalitnější djs. Chceme aby na Tajmahalu hrály nejen hvězdy typu ScanX, Marco Lenzi ale i mnozí jiní ani ne tak slavní djs, kteří můžou hrát třeba i lépe ;) Na minulém tajmahalu a všechny překvapil holandský Dexon, kterého u nás nikdo nezná. Na prvním místě je muzika. Neděláme to pro peníze a to je vlastně možná i náš problém, protože nás nebaví nějaké sponzorské jednání a hádání se o prachy. Děláme to prakticky bez sponzorů a tak si zatím můžem dovolit "jen" to, na co máme. S tím jak Tajmahal vypadá teď jsme spokojeni, ale dobře víme, že to není ještě úplně ideální a hodláme na tom zapracovat.

Koho bys chtěl na příští pokračování dostat za dje ?
25.12. to bude asi Jim Masters, chtěli bychom taky Dave Clarka, Koflict, Teebeeho... no to se ještě uvidí, ale nechceme, aby ty akce stály na jménech. Ty jsou "jen" třešnička na dortu. Plánujeme dovézt hoďne kvalitních a přesto neznámých djů hrajících okrajové větve různých stylů a nevyhnem se asi ani trance a 2step muzice. Přičemž letní akce by samozřejmě měly být open airy.

Co dalšího ve spolupráci s basslinem připravujete ?
Něco jako taneční party ;)

A co přiravuje samotná dvoika.troika ?
Turné workshops23 nejen po českých klubech, vinyly v holandsku nebo anglii, parties v novém ostravském klubu přímo na Stodolní, kde budem rezidenti. Podařila se nám taky jedna věc, která v na Severní Moravě fakt chybí: kvalitní a dobře zásobený vinylshop. Obchod si na starosti vzal Inspiral a chce to udělat ve velkém, máme výborný kontakt v Holandsku, odkuď budem každý týden vozit desky ve větším množství než malém ;) Budem to mít za velmi nízké velkoobchodní ceny a tak chceme ze šopíku udělat i jakési distribuční centrum. Čarodky se taky blíží, pravděpodobne to vše proběhne na jednom vojenském letišti. Nečekejte žádné freetekkno, jen drumnbass/jungle/psytrance/techno v podání workshops, twm, dvoiky.troiky, hedonixu, easteku, sonic distortion a dalších... Vstupné 0,- kč. Místo je vychytané a kromě hangárů je tam i pěkný rybník, u kterého bude dub/reggae chillout. Více informací se včas objeví. No a na 14-15. září chystáme společně s Eastbase opravdu velkou drumnbassovou událost: Ed Rush, jedno z největších jmen světového dnb přijede a odehraje v Čechách 2 sety: 14.9. v Praze a 15.9. v Ostravě. Troufám si říct, že jsem ještě nezažil dnb akci, na které by nezahrála ani jedna deska od Ed Rushe, který často produkuje v teamu s Opticalem.

Nedávno jsme se o vás mohli dozvědět až z dalekého New Yorku, plánujete expanzi i do dalších zemí ?
Co se graffiti týče tak už jsme expandovali dřív ;) S muzikou to de pomaleji, ale věřím že to pude. Hraní s bladerunnaz.com v Maďarsku 3.3. je tutovka, rýsuje se Holandsko, Slovinsko a Rakousko. Obzvláště na jednom Slovinském rádiu vzbudily naše cd velký ohlas. Drumnbass je tam zatím velká neznámá.

Na co se vždycky při rozhovoru těšíš až se tě zeptaj? (a na co se tě neptaj a měli by ?)
Na poslední otázku ;)

 

23.2. ostrava výstaviště, pavilon A další info
tajmahal 3 lineup:
deja vu techno area:
20:00 - 22:00 bosh /dvoika.troika/
22:00 - 24:00 sidecar /eastbase/
24:00 - 01:00 scan X live /f-comm, fr/
01:00 - 04:00 marco lenzi /eukatech, molecular, uk/
04:00 - 07:00 yadel /dvoika.troika/

lysergic drumnbass area:
20:00 - 21:30 junkett /dvoika.troika/
21:30 - 23:00 flu /dvoika.troika/
23:00 - 01:00 liquid a /eastbase/
01:00 - 04:00 vlad + dushka /flame kru, london, uk/
04:00 - 07:00 ja-ne+kovak /workshops/

v 01:00 na deja vu techno area slosovani vstupenek o letecky zajezd pro 2 na 3 dny do amsterdamu /sleduj videoprojekci/