Skupinová výstava ELEKTROSALON s podtitulem From the Rave to the Gallery prezentuje tvorbu autorů a autorek, kteří začínali jako tzv. visual makers či osvětlovači na rave a klubové scéně. V prostoru galerie se spolu setkávají poprvé. 

Kurátoři: Marek Šilpoch a Petr Hájek

V hlubinách jeskyně, kde první lidé kdysi objevili ohněm prosvětlenou tmu, se zrodila touha po spojení, rituálu, umění, sebevyjádření a svobodě. Bubny duněly, ohně tančily na pomalovaných stěnách a mysl se ohýbala pod vlivem přírodních látek. Tento archetypální moment, kdy se člověk oddával kolektivní extázi, se znovuzrodil v podobě moderního rave. Prostoru, který poskytuje až terapeutickou možnost odpojit se nejen od problémů okolního světa, ale také od vlastní osobnosti a být zajedno s ostatními, zahaleni kouřem a vlnící se v sakrálním dunění. 

ELEKTROSALON představuje umělce a umělkyně, kteří se vyvíjeli v tomto fascinujícím prostředí. Na klubové scéně měli možnost experimentovat a učit se, díky čemuž mnozí z nich dospěli v originální umělecké osobnosti. Většinou se mezi sebou znají, na specifickém poli práce s médiem světla budují společný umělecký směr. 

Rave je víc než jen taneční večírek; je to gesamtkunstwerk, celistvé umělecké dílo, kde se spojuje prostor, zvuk a vize. Během výstavy From the Rave to the Gallery autoři a autorky svými světelnými instalacemi produkují atmosféru klubového večírku. Pomocí vizuálních prostředků staví moderní oltáře pro skupinový rituál, pro který je důležitý prožitek společné energie.

Název výstavy ELEKTROSALON odkazuje na formát salonních výstav, populární na přelomu minulého století, a nabízí obecenstvu možnost hledat společné rysy a propojení mezi jednotlivými autory a autorkami.

ELEKTROSALON: From the Rave to the Gallery

12. 10. – 12. 11. 2023

Výstava je oficiální součástí doprovodného programu Signal Festivalu 2023. Hlavním organizátorem výstavy je The Chemistry Gallery ve spolupráci s H40. Postupně zveřejňované informace najdete na webu ELEKTROSALON.

Signal Festival vstupuje do druhé dekády své existence. Festival digitální a kreativní kultury zkoumá nové ekosystémy plné uměleckých děl z oblasti light designu, vizuálního a digitálního umění, umělé inteligence, ale i konceptuálního umění. Spojuje historické kulisy milované Prahy s nejnovějšími technologiemi a současnými společenskými tématy. Uskuteční se 12–15/10 2023. 

Vstup s festivalovou páskou zdarma. Samostatné vstupenky za 200 korun na webu The Chemistry nebo přes GoOut.  

ELEKTROSALON: Last dance aka Closing

11.11.2023

Rádi bychom Vás pozvali na Last Dance neboli poslední akci, která se na výstavě uskuteční a která tuto výstavu zakončí.

Kromě toho, že si celou výstavu můžete prohlédnout, se můžete těšit na tento hudební program:

18:00 – 21:00 Listening set: Kirill Astra
21:00 – 01:00 Let’s Dance
Radio Rakytník: Austin Powers & Schaumstoff
Kembe Chona & Mára
01:00 – ??:?? Closing: anthró

Přijďte se podívat na výstavu ELEKTROSALON do Haly 40 Holešovické tržnice a užijte si hudební zážitek v prostředí někde mezi klubem a galerií, která se pro tuto výstavu proměnila v nejhezčí hudební klub ve střední Evropě. 

Po celou dobu akce bude k dispozici bar.

Se vstupem na výstavu ELEKTROSALON máte vstup na akci zdarma. Pokud nemáte vstup na výstavu, pořiďte si vstupenku na výstavu:
200 Kč plné vstupné
150 Kč snížené vstupné (studenti, senioři, ZTP)
100 Kč studenti uměleckých škol

Vstupenka platí jako neomezený opakovaný vstup na výstavu, pokud jste tedy už na výstavě byli, vstup na akci je zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *