Návrat génia Maxe Coopera do Paláce Akropolis

V úterý 4. října se v pražském Paláci Akropolis představí nevšední osobnost světové elektronické scény a doktor výpočetní biologie v jedné osobě –⁠ Max Cooper.

Tento britský producent techna a elektronické hudby se ve svých skladbách hlásí ke zvuku Jona Hopkinse, chladné nostalgii Ólafura Arnaldse, chmurné poetičnosti Sigur Rós a nekonečným ambientním pasážím Aphexe Twina.

Na kontě má pět alb desky, které si vydal na svém vydavatelství Mesh Records. Jsou to Human (2014), Emergence (2016), One Hundred Billion Sparks (2018), se kterým se také poprvé představil na Spectaculare a předposlední solové album Yearning for the Infinite (2019).

Max Cooper – Unspoken Words

Zároveň vydal před 2 lety také společné album s americkým klavíristou Brucem Brubakerem, s nímž se přestavil loni na festivalu Spectaculare.

V roce 2012 zařadil Resident Advisor jeho DJské vystoupení mezi 20 nejlepších elektronických koncertů roku a Beatport mu přidělil páté místo žebříčku Nejlepší umělec roku 2012.

Do Prahy přiveze v premiéře své letošní páté album Unspoken Words, které jako obvykle doprovodí i svou vizuální stránkou.

Link na událost najdete zde.

Lístky kupuj zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *