Co je to CODE?

CODE. Za tímto názvem se skrývá nejen event, ze kterého si zaručeně vždy odnesete příjemný hudební zážitek, ale také – a to především – skupina promotérů, která pro vás s nadšením (nejen) tyto akce pořádá.

Nyní se CODE vrací, aby vám v sobotu 27. srpna naservíroval 16hodinovou akci s názvem CODE DAY & NIGHT, která se bude konat v pražském cross][clubu. Akce bude rozdělená na denní a noční část, přičemž ta denní startuje úderem 14. hodiny na garden open-air stagei, na které vystoupí jako hlavní host britský producent a majitel labelu Inermu, James Dexter, kterého vám tým CODE crew nyní v krátkém rozhovoru představí.

CODE: Ahoj Jamesi, děkujeme, že sis našel čas na pár otázek před Tvým vystoupením v pražském Crossu. 

James Dexter: Rádo se stalo. Moc se na moji premiéru v klubu Cross těším.

Léto je v plném proudu a Ty za sebou máš určitě nespočet zajímavých hraní. Hrál jsi třeba v Ekvádoru, na Ibize v DC 10. Jaké to bylo? Jaké hraní sis nejvíce užil?

Ano, tohle léto je skvělé. Tour po Ekvádoru jsem si moc užil, ale vystoupení na terase v DC10 pro mne bylo top. O to jsem už roky usiloval.

Na Tvém labelu Inermu vydávají tracky producenti jako Chris Stussy, Toman nebo Mihai Popoviciu. Můžeš nám ho trochu přiblížit a prozradit, jaké s ním máš plány do budoucna? 

Původně bylo vydavatelství založeno pro mou vlastní produkci, ale během let se posunulo a já jsem opravdu pyšný, že na něm dnes vychází hudba skvělých umělců, mých přátel a také začínajících producentů, kterým dává šanci a prostor. Plánem je pokračovat dál ve vydávání kvalitní hudby a budovat jeho značku.

Již mnoho let jsi úspěšným producentem a vydáváš na známých labelech jako Poker Flat, Crosstown Rebels, Cyclic, nebo třeba Solid Grooves. Jaký moment ve Tvé kariéře považuješ za zlomový? 

Myslím, že průlom přišel se spoluprací s Lost My Dog a Large Music. Vydávání na těchto labelech mi pomohlo dostat se do širšího povědomí lidí, moje tracky úspěšně stoupaly v žebříčku na Beatportu a díky tomu jsem pak postupně získával stále zajímavější bookingy.

Z čeho jsi měl za svoji kariéru největší radost?  

Je velmi těžké vybrat jen jeden label, se kterým rád spolupracuji, ale je to skvělý pocit vydávat hudbu na mém vlastním labelu Inermu.

Když jsme řešili Tvoje vystoupení v Praze, byl jsi hodně zaneprázdněný a trávil většinu času ve studiu. Na čem teď pracuješ? 

Pravda, ve studiu nyní trávím tak 5 dní z týdne. Skládám hudbu pro různé projekty a zároveň intenzivně pracuji na Inermu a držím se plánu vydávání.

Jamesi, děkujeme za Tvůj čas a uvidíme se v sobotu v Praze! Těšíme se!

Děkuji za pozvání. A těším se také!


Po 22. hodině se party přesune do vnitřních prostor klubu, kde budou hned dvě stage – house a techno. Headlinerem té spodní, techno stage bude berlínský DJ a producent Simo Lorenz.

Kompletní obsazení:

14:00 – 22:00

Garden stage:

James Dexter (UK)

Sam Gittis (USA)

ANĪC

NoPants&PP


22:00 – 06:00

Techno stage:

Simo Lorenz (DE)

Ravic, JB&Flesh

Tømas Sinn 

Callboy


22:00 – 04:00

House stage:

JHNS

Jag Kiranmay 

Daniel Neighbour


Lístky v předprodeji zde nebo na místě za 450 Kč. 

Událost na FB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *