Jorn van Deynhoven: Lidé mě pojmenovali Anthem Man

Už tuto sobotu přijede do brněnského klubu EXIT trancový DJ a producent Jorn van Deynhoven. Než na akci rozjede svou trancovou jízdu, borci z Trancesated ho trošku vyzpovídali.

Trancesated: Ahoj Jorne, jak se máš?

Jorn: Ahoj, mám se dobře, díky za optání.

Jak se ti daří v novém roce?

Z mé strany je vše v pořádku a i po zdravotní stránce jsem v dobré kondici. Co se týče produkce, jsem dobře nalazen a připraven sledovat nový styl.

Začněme teď ještě trochu netradiční otázkou. Několik zdrojů na internetu uvádí, že jsi z Holandska, ale jiné zase říkají, že jsi z Německa. Mohl bys jednou pro vždy potvrdit, co je správně?

Nevěřte tomu humbuku kolem. Jsem z Německa. Jorn van Deynhoven je jen umělecké jméno.

Posloucháš i jinou hudbu než trance? Pokud ano, co jiného a koho si rád poslechneš?

Pokud jde o muziku, mám otevřenou mysl. Poslouchám klasiku, všechny druhy elektronické hudby a v neposlední řadě rock & pop.

O svých skladbách mluvíš jako o hymnách. Co by podle tebe mela každá správná hymna mít?

Hymna musí v záplavě ostatních skladeb vyčnívat. Podívej, každý týden dostávám tuny promo tracků a 90% z nich jich smažu, protože většina skladeb mi zní stejně. Nic nového, nic zvláštního. Vidím producenty, kteří vydávají nový singl jednou za dva týdny a za 6 týdnů si na něj ani nevzpomenete.

Já vydávám jen dvě tři skladby ročně, které jsou nevšední. Ať už je to Headliner, Spotlight, Freaks, New Horizons nebo moje spolupráce s Arminem van Buurenem – Lost in Space. Lidé o mých skladbách stále mluví a to z nich dělá hymny. Mimochodem, lidé mě vlastně pojmenovali Anthem Man! 😉 Pamatuji si, jak mě tak označili poprvé, když jsem vyhrál soutěž A State Of Trance 650 Anthem, ve které hlasovali posluchači ASOTu.

Jorn van Deynhoven – New Horizons (ASOT 650 Anthem)

Zmínil jsi track Lost in Space, který jste minulý rok s Arminem vydali. Jaké to bylo spolupracovat s takovou hvězdou?

Armin je jeden z nejsympatičtějších kluků, které znám. Od začátku mi pomohl s budováním mého jména a to, že se mu moje hudba tak líbila, vnímám jako obrovské požehnání. V minulosti jsem zremixoval jeho tři světoznámé skladby, takže nakonec to byla taková třešnička na dortu spolupracovat s takovou superstar. Jsem opravdu vděčný a moc mu děkuju za jeho podporu.

Vydal jsi také debutové album The Future Is Now. Jak dlouho zabere poskládat takové album?

3 roky. Je to osobní album. Každá skladba vypráví příběh mého života. Jsem opravdu rád, že mám na svém albu tolik skvělých zpěváků a skladatelů. A děkuji všem, kdo se na tomto projektu podíleli. Zvláštní poděkování patří labelu Armada Music za víru v to, co dělám.

Na svém kontě máš desítky úspěšných tracků. Kdybys z nich měl vybrat tvou nejoblíbenější, zkrátka tvou srdcovku, která skladba by to byla?

New Horizons, což byla hymna ASOT 650. Ptáte se proč? Protože to tak odhlasovali posluchači A State of Trance.

V Čechách už jsi hrál v Praze na Transmission, jak na to vzpomínáš? A měl jsi i čas prohlédnout si Prahu?

Máš na mysli rok 2015 nebo 2021? Transmission je jedna z těch akcí, na které si každý DJ touží zahrát. Já měl to potěšení a čest si na ní zahrát dvakrát. Pamatuji si, že jsem v roce 2009 hrál v Praze úplně poprvé v malém klubu a pak hned dvakrát O2 Areně, což je neskutečné. Rád hraji v Čechách, protože lidé jsou tu přátelští a veselí a je mi vždy potěšením hrát mou hudbu v tak krásné zemi. Je mi jedno, jestli hraju před 500 nebo 15 000 lidmi.

K té druhé otázce. Jistě, při každé návštěvě jsem v Praze zůstal ještě další 2 dny. Přátelé vědí, že miluji italskou kuchyni a Praha má jednu z nejlepších italských restaurací v celé Evropě. Pokaždé je radost tam být. Pokud můžu napovědět, je kousek od zdi Johna Lennona.

Jorn van Deynhoven – Transmission Prague 2021

Teď jsem se chtěl zeptat, jestli radši hraješ v malém klubu nebo na obrovských halovkách, ale už jsi to naznačil v předchozí odpovědi.

Ano, na to jsem odpověděl v předchozí otázce. 😉 Rád hraji v malém klubu, ale také rád hraju na větších místech. Přivést lidi v menším klubu k tanci je ukázkou skutečných dovedností DJe.

Měl jsi možnost vidět i nějaká jiná místa v České republice?

Hrál jsem už také v Plzni a Budějovicích. Do Brna zavítám poprvé. Ale obvykle toho nemám šanci moc vidět, protože většinou přijíždím pozdě večer a odjíždím brzy ráno.

Díky moc za rozhovor a uvidíme se v Brně!

Musím také poděkovat. Pojďme zničit taneční parket!

Událost na Facebooku

Vstupenky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *