Klub Fléda, Brno

Klub: Fléda
Ulice: Štefánikova 24
Město: Brno
Web: www.fleda.cz

Historie Flédy, jako brněnského kulturního stánku, se datuje již od roku 1911. Jeho původní podobou byl Brüner Fledermause, obdoba kabaretu Wiener Fledermause. Z jeho bohaté historie stačí za zmínku, že jako například první zařízení v Brně se zde hrál jazz. V 70. a 80. letech byl prostor přestavěn na televizní studio, všem známý Netopýr. Moderní dějiny se datují od roku 2000, kdy mezi původními majiteli (restituenti po zakladateli) a Českou televizí, skončila nájemní smlouva.

Objekt byl postupně přebudován na filmový a posléze i hudební klub. Fléda se stala známým a oblíbeným místem nejenom Brňanů, ale i pojmem na klubové scéně v celorepublikovém měřítku. Pořádají se filmové přehlídky, jazz, techno, vážná hudba, hip hop, divadla atd. Z Flédy se začal stávat pojem, klub začal hostit jména ze zahraničí, což v brněnské klubové scéně nemělo dosud obdoby.

V září 2004 Flédu převzal produkční team Level B production, který ve spolupráci s OS Fléda, dle návštěvnosti a zájmu z celé republiky i zahraničí, provozuje v současnosti jedno ze stěžejních míst kultury v ČR.

Na podzim 2008 Fléda otevřela nad klubem hostel s non stop provozem, který je samozřejmě k dispozici i návštěvníkům klubu.

Fotky klubu Fléda
Fléda Fléda Fléda
Mapa
Kluby v okolí klubu Fléda
Nejbližší akce v klubu Fléda
30.3 Freaky Mondays, (Brno)
2.4 The Immigrants, (Brno)
3.4 Punková Smršť, (Brno)
4.4 Hrnem Brnem, (Brno)
8.4 Šuřinky, (Brno)
10.4 Trash Rap Tour 2015, (Brno)
11.4 Punkt Meets Music Infinity, (Brno)
17.4 Bassinfection, (Brno)
20.4 Wovenhand & Marriages, (Brno)
23.4 Luno, (Brno)
Poslední fotky z klubu Fléda
Poslední články o klubu
REKLAMAREKLAMA
HOT FOTKY
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně