Co vás pobavilo?

• Založil:
    andrew w aka andrew
  • Založeno:
    22.9.2006
  • Moderuje:
Uživatel není registrován - doporučujeme se zaregistrovat, registrace má mnoho výhod a obsahuje další prvky, které nejsou anonymům dovoleny.

8.5.2012 03:14:03
Ivka Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
Robím čistů chémiu, žiadne prírodné sračky.
http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Czech_Republic

Summary:
This is about all you need to know:
obrazek
8.5.2012 01:47:29
pan_gazpacho Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 2x
http://gazpacho.wz.cz
obrazek
7.5.2012 18:12:56
vojte Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
mi casa su casa

to: bloodstar

s těma pojistkama a posráním daleko před brodem jsem na tom stejně. ale vzhledem k tomu, že jsme na to dva, bych si nedovolil chcípnout jen tak a mladou v tom nechat máčet ;)
Neregistrovaný: bloodstar
7.5.2012 18:01:54
bloodstar Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
20 > 19
za mne radeji hypoteka, nez najem.

na cestovani na delsi dobu, se vyjma business tripu clovek stejne nedostane vzhledem, ke 20 dnum dovolene rocne, kterou clovek kolikrat ani nema cas vybrat, kvuli pracovnimu vytizeni.

drzet penize a investovat v dnesni dobe? to aby si clovek delal po vecerech dalsi smenu, aby nakonec po hromade straveneho casu a nervech jestli neudelal blbost vydelal o 1% nad inflaci, tak to asi neni pro mne. k tomu pricist "vyhozene" prachy za placeni najmu, za nejakou pseudo svobodu, to nevim.

samozrejme ale nutno zminit, ze zalezi na dane nemovitosti a podminkach za kterych clovek koupil. mne se nasyteesti zadarilo a i co se tyce zhodnocovani jsem vybral slusne, takze cast zaplacenych uroku bance se mi vraci ve vyssi cene nemovitosti.

ja zase nejsem moc zastancem "ochodu se strachem", tzn vsemozne pojistky zivotka a podbne produkty ala coby kdyby. nevim teda co se tady bere jako vysoka pojistna, castka, ale abych si dal cilovou sumu rekneme 3 miliony, tak platit 50 tisic rocne, osobne bych radeji ty finance dal do rychlejsiho splaceni hypoteky, coz ma ve finale podobnej efekt, jako kdyz clovek 20 let plati a nic se mu nestane, stejne jako kdyz uzavre ted a za rok ho sejme auto.
7.5.2012 17:51:02
CZtko Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
Co není zakázáno, je dovoleno

Iluze a spol

Současně souhlasím s Iluze - podnájem s přítelkyní a známými, aby nájem byl co nejmenší (3,5k v pha na osobu) a mohli jsme aktivně cestovat, užívat si a neřešit každou korunu. Takto ovšem žít věčně neplánujeme a do budoucna je v plánu vlastní (jen na jednu osobu hypotéka) bydlení a pak teprve cpát min. 15k do hypotéky. I když není hloupé koupit byt teď a nechat ho pronajímat, tím splácet hypotéku a pak se do něj nastěhovat. Ale v rámci toho, že otázka setrvání v Praze do vzdálené budoucnosti a na věčnost se mi trochu příčí, je to složité a tak to prozatím nechávám ve stávajících kolejích - podnájem.
7.5.2012 16:51:54
vojte Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 1x
mi casa su casa

to: iluze

jak napsal elbel. Je to ze tvého pohledu... já dlouhá léta čekal co mi "život přinese" a co budu chtít dělat (s jakou ženskou zůstat).
Našel jsem své priority, kterých se budu držet po dost dlouhou dobu a proto pro mě vlastní byt je lepší terno než lítání po světě.
Stát se může cokoli samozřejmě. Ale mě to z dlouhodobého hlediska připadne jako nejvhodnější řešení a nevím proč bych se měl před někým cítit jako nějaká ovce. Jak se velmi s oblibou používá :)
Neregistrovaný: iluze
7.5.2012 16:42:51
iluze Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
Eestimaal

shitt

Tot otazka, opacny pohled ma taky svoji logiku. Ja beru ted najem jako platbu za sluzbu, neco jako telefon, elektrinu apod. To, co usetrim na potencialni hypotece si sporim sam.
Jen nechapu ze lide obecne broji proti nevyhodnym uverum, ale pak si vezmou hypo na 3mega kde ve finale bance zaplati klidne 5 mega. To je v mych ocich lichva.
Neregistrovaný: ed
7.5.2012 15:58:53
ed Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

and

To je odraz většiny českých médií, ne jen novinek.cz. Bohužel, pohled většiny obyvatel tohoto národa je značně zkreslen, jak já tvrdím, tou nejvyšší instancí tohoto státu, tedy médii.
7.5.2012 15:57:47
Shitt Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 1x
party on doode

OT - hypoteky

ja chapu, ze kazdy ma jine preference, ale vzdycky budu radsi sypat prachy do vlastni kapsy (hypoteka), nez do kapsu nekoho, kdo byl chytrejsi nez ja a investoval do nemovitosti. davat prachy za najem je stejny jako je hazet oknem. hypoteka, i kdyz hodnotu baraku/bytu o dost preplatis, je porad spis sporeni a jsou to penize, ktere pak casem (a nekdy i driv) budes mit pro sebe. z meho pohledu neni nad cim premyslet. ;)
7.5.2012 15:34:39
and Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 1x
ony hlavne novinky.cz se uplne maximalne vyzivaji v tom kdyz muzou lidem sdelit a pripomenout jak je ekonomicka situace vetsiny naroda spatna, jak se bere milionum a profituje z toho par stovek, jak vlada tresta bezny obcany a chrani lobbisty, jak sme jako narod proti tomu bezmocny atd a i ty diskuze na jejich serveru jsou tomu ucelove stavene
7.5.2012 14:35:06
elektrabel Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 1x
Everybody fuck for money.

iluze

Poserou z tvého pohledu. Ze svého o žádný aktivní život třeba nestojí. ;)
7.5.2012 14:20:57
iluze Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
Eestimaal

vojte

Mno nevim, myslim ze diskuze nize je vsechno, jen ne konfrontacni. Je uzitecne videt jak ostatni uvazuji vzhledem k reseni vlastniho bydleni. Jen jsem se pozastavil nad tim, jak si nekteri lide kvuli vlastnimu bydleni poserou cely aktivni zivot:)
7.5.2012 14:06:46
vojte Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
mi casa su casa
já nevím nad čím se dohadujete. Buďme rádi, že máte volbu vlastnit (i na dluh) a nebo být nájemníky. Každému vyhovuje něco jiného a každý má jiný životní styl. Stejně tak je každý schopen vydělat jiný love.

Jsem případ proti iluzeho postoji. Právě jsem koupil byt na půl s mladou. Hypotéka nás vyjde o 1000,- víc než nájem. Za 4-5 let budu stavět barák. A byt dám s přehledem do nájmu a z nájemníků ještě zůstane v kapse.
Extrémní sporty nedělám, vlastně vůbec žádné a i tak mám dost dobrou pojistku, kdyby náhodou...

Též mi nikdo nikdy nic nedal a nelituju. Ale i kdyby, tak co je komu po tom, že;).

Nikomu nevnucuju, že to je vzor správných rozhodnutí. Je mi jedno kdo si co říká, je to moje (naše) rozhodnutí:) Klidně si bydlete ve stanu, nebo v nájmu za 50 klacků, ne?
Neregistrovaný: sasquatch
7.5.2012 12:01:06
sasquatch Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

iluze

jj, to máš pravdu. Proto toto doporučuji udělat co nejdříve, dokud mladý člověk nemá rodinu atd., vychovávat dítě v bytě s "tetami"? To bych samozřejmě nedopustil.

Já naštěstí také zažil to, že jsem neměl co do huby. 6 let zpět jsem si vydělával na studia s ukrajinci na stavbě. 3 roky zpět jsem bydlel za Prahou na jednom pokoji s dalšími dvěma studenty a byl jsem rád, že vůbec mám střechu nad hlavou. A právě tohle mě vedlo k tomu, jak je to teď.

Na druhou stranu, pokud budu mít partnerku co k čemu, tak další byt můžeme koupit na hypo okamžitě. Nicméně najít slečnu která "nežije jen teď" a místo do botiček investuje raději do budoucnosti není úplně jednoduché, to uznávám.

Jinak já rozumím, že se člověk nechce omezovat, na druhou stranu co bych z toho měl, když bych bydlel a všechno šlo jen do bytu a ve finále bych hypo zaplatil dvakrát. Takhle přeplatím poměrně velmi málo.

Navíc se dvěma slečnami má člověk v bytě o zábavu a pořádek postaráno.

Můj plán je koupit co nejdříve byt další, kde už budu já a moje rodinka a ten současný byt, už z většiny splacený, nám bude pokrývat velkou část té nové hypotéky.

Jinak k té Kanadě, co jsem mluvil s kolegy ze Švýcarska, je to to samé, přestože kluci brali x-krát víc než já, byt ve větším městě se tam pohybuje kolem toho milionu dolarů, takže taky mission impossible něco koupit.
7.5.2012 11:38:30
Eestimaal

sasquatch

Tvoje situace ma z meho pohledu jedno zasadni minus - a to ty 2 cizi lidi v kvartyru. Ja uz si neumim predstavit ze bych bydlel s nekym cizim.

Takhle jak to popisujes to muzou mit lidi kteri dostanou treba byt od rodicu, pak si muzou vzit hypo na byt jako investici.

Ja jsem bohuzel/bohudik nedostal od nikoho nic a tak jsem sveho stesti strujcem:)

Hlavne to nemyslim jako kritiku, je to jen diskuse, kazdy at si to dela pochopitelne po svem jak mu to vyhovuje.

Me jen proste ty grafy v mediich pripominaji nejaky pud vlasnit "grunt". Lidi vubec o jine variante nepremysleji.
Kdyz jsem byl v Kanade tak mi mistni rikali ze pri cene napr. 1M$ za byt by stejne od banky nedostali hypo, takze jim nezbyva nez platit najem a nikoho to nijak netrapilo, jsou zvykli. Pravda, podil najem/prijem meli priznivejsi nez my.
7.5.2012 11:10:07
sasquatch Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

and

Kdybych se zmrzačil, tak jak říkám, už teď platím měsíčně 2500 a splátka hypo už se mi díky předčasnému umořování snížila z 8800 na 7500 a dále bude klesat, čili za dva roky už já nebudu platit nic a celý byt potáhnou nájemníci a za 3 roky už mi bude reálně vydělávat, tzn. budu moci umořovat ještě rychleji.

Kdybych se zmrzačil, tak těch 2500 si aktuálně můžu dovolit i z důchodu, ale pravděpodobně bych se stěhoval k rodičům a svůj pokoj(ten nejlepší) bych mohl pronajmout cca za 6000,-, takže už tím bych byl 3500 v plusu, což jako bonus k důchodu není zlé...
7.5.2012 11:04:16

iluze

jj, v některých ohledech máš pravdu, taky mám kámoše, který s průměrným příjmem staví barák jako hrad a to ještě v místě, kde cena i té novostavby bude cca poloviční, proti nákladům, které do toho nacpe. Navíc barák jako hrad nikdo nechce. K čemu?

Já osobně jsem pojištěn právě tím, že mám byt v Praze. Zároveň i s hypotékou, kterou aktuálně mám, jsem nikdy nebydlel levněji. Platím něco kolem 2500 měsíčně.

Je to proto, že jsem nechtěl čekat až bude rodina atd. a hypo si zařídil hned sám. Jednak mě o to pak nastávající nemůže připravit a za druhé tam mám aktuálně dvě slečny v podnájmu. Platí celou hypo a polovinu poplatků a já zbytek, těch 2500,-, zároveň mi tak umožňují umořovat hypo předčasně. Mám ji na 30 let, ale byl jsem schopen během jednoho roku umazat cca 1/7 jistiny, takže počítám, že za 6 let nebude co řešit a to už bych pak chtěl koupit byt další, abych v jednom byl já s rodinou a v druhém už jen nájemníci.

Jinak ale máš pravdu, moc necestuji, respektive loni jen US, ale to bylo služebně. Nicméně dávám něco přes 50kk ročně do studia, ale za půl roku jdu ke státnicím, takže už to bylo naposledy, takže příští rok už těch 50 můžu směřovat do cestování.

Holt každý investujeme po svém :-)

7.5.2012 11:00:20
and Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
souhlas s iluze:)

a sasquatch vubec nebere vpotaz situaci, ve ktere se clovek zmrzaci nebo jinym zpusobem prijde o financni prijem a nebude mit na splaceni hypoteky zrovna tak.

navic upsat se na jedno misto na 20 let, to by se vas svet stal velmi malym. argument, ze muzu koupit byt na hypoteku a pote pronajimat je sice fajn, ale kolik lidi na to v realu má?
7.5.2012 09:53:03
Eestimaal

sasquatch

Delam rizikove sporty, mam dite a bydlim v podnajmu:)

Bydlim v byte, jehoz hodnota je nekde okolo 5 milionu, platim najem 15,5k vcetne energii - kolik bych platil splatku hypo 6 mega? (5 byt + 1 rekonstrukce).
Vyhodit me majitel samozrejme muze ale me to nijak zvlast nevadi, stejne se budu do 2 let stehovat protoze budu chtit zmenu. Mame malo veci a vsechen nabytek a blbosti za vikend krasne odstehuju, je to opruz, ale 1x za par let me to nezabije. Takhle flexibilni s hypo nebudu.
Mam v hlave nastaveny blok na zavazek typu hypoteky ktery si beru napr. na 30 let.
Kdyz me porazi tramvaj nebo se zabiju pri litani, mam nastavenou hodne nadstandardni zivotni pojistku zahrnujici i rizikove sporty, tim bych rodinu zajistil.

Penize, ktere mi zbyvaji a ktere nemusim vrazet do hypoteky, investuju a hraju si s nimi, muj financni cil mam jasne definovany a proto jsem si jisty ze na bydleni si vydelam i bez hypo i kdyz to nebude hned. Staci nebyt liny a trosku se financne vzdelavat. To, ze bude moje dite vyrustat v podnajmu mu urcite nijak vadit nebude. Mimochodem, tohle presne plati i pro potenc. duchod....

Naopak se vazne musim usmivat nad tim, jak lide s prumernymi platy stavi baraky jak hrady a pak nedelaji nic jineho nez do smrti makaji aby zvladli hypoteky a cely rok si nedopreji cestovani nebo podobne konicky. Hlavne ze maji barak ve kterem jsou nakonec mnohdy stejne nestastni.

Tot muj nazor
7.5.2012 09:26:15
sasquatch Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 3x
Mě to naopak příjde logické, obzvlášť v Praze. Teď, na vrcholu sil a zkušeností můžeš vydělávat výrazně nadprůměrný plat, užívat si, bydlet v podnájmu, ale jednou, pokud neplánuješ být na stará kolena "prduchem" se ti může vlastní byt sakra hodit.

Vem si jen, kolik lidí dnes dělá extrémní sporty apod., můžeš být ze dne na den mrzák a najednou jsi závislý na desetitisícovém důchodu a z toho se pak 15 000 nájem platí dost špatně.

Naopak vlastní byt můžeš pronajímat, můžeš tam bydlet a poplatky z toho důchodu utáhneš atd. Možností je spousta.

Já osobně bych třeba nechtěl mít děti a bydlet s nimi v podnájmu a záviset na tom, kdy si pan majitel usmyslí, že musím odejít.

Navíc je dnes doba, kdy je lepší dlužit, než mít miliony na spořáku a právě hypotéka je jediným opravdu "zdravým" dluhem v momentě, kdy rotačky po celém světě jedou naplno...
Provozovatel neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky) poškozují dobré jméno provozovatele nebo obsahují neplacenou reklamu. Provozovatel má vždy pravdu, na fórech vládne osvícená diktatura, demokracie se - jak ukazují dějiny neosvědčila.
REKLAMA

REKLAMA
HOT FOTKY
MEDIA PARTNER
DJs 4 Charity 2014
1.8

DJs 4 Charity 2014

Kemp Josef
VÍTĚZ FLYERÁDY
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně