Valentino Garavani, který je dlouhodobým obchodním partnerem Giancarla Giammetiho, vytvořil virtuální muzeum, které mapuje 50 let jeho designerské práce.
19.12. 2011 06:20:40 | móda | Charlotte

Chcete-li vidět výstavu Valentina, nemusíte cestovat daleko: stačí si aplikaci stáhnout na plochu vašeho počítače. „Vidím to jako součást svého kulturního dědictví,“ říká o svém novém projektu Valentino. „Jsem rád, že tisíce studentů, mladých návrhářů a fanoušků módy mají nyní možnost vidět moji práci ze všech stran a mohou ji studovat velmi jednoduchým způsobem ... Moje virtuální muzeum je přístupné i mladší generaci, ale zároveň je také důležité si pamatovat věci z minulosti, které zformovaly současné módní trendy .. nazval bych to Budoucí paměti,“ dodává Valentino.

Online muzeum je na webu k dispozici v domě, který nabízí virtuálních 107 000 m2, 5000 fotek a 95 módních show. Více než 300 šatů se bude průběžně objevovat na přehlídkách vedle rób, které patřily například Elizabeth Taylor, Julii Roberts, Sophii Loren a Jacqueline Kennedy.
