Mixpult Omnitronic PM-4010: Vhodný spíše do klubu

Producent a DJ Philip T.B.C. zrecenzoval další techniku z Maxi Store - tentokrát zástupce střední třídy Omnitronic PM-4010. Obstál ve své kategorii?

15.3. 2010 08:38:33 | technologie | Philip T.B.C.

Recenze Techniky Vám Přináší Philip T.B.C. a Maxi Store.

Recenzi provedl Philip T.B.C. (www.philiptbc.com, www.myspace.com/djphiliptbc), techniku zapůjčila prodejna pro dje - maxi store (www.maxistore.cz).

Mixpult Omnitronic PM-4010

Celkem dlouho jsme si nedělali recenzi nějakého DJ mixpultu, tak to dnes zkusíme napravit. Máme tu mixpult střední třídy Omnitronic PM-4010, který by mohl zajímat Djs všech možných zaměření, ale třeba i majitele klubů, kteří hledají rozumný kompromis při vybavování klubů či diskoték.

Mixpult je poměrně velký a těžký, takže je spíše vhodný pro trvalou instalaci v klubu než na nějaké velké cestování. Konkrétně se jedná o čtyřšavlový pult s klasickými třípásmovými korekcemi v rozsahu -26dB/+12db. Součástí balení je i doopravdy masivní zdroj, který váží snad 2 kila a tudíž bych nechtěl tenhle pult někam tahat. Ale abych ho hned na začátku recenze nehanil, tak má i celkem dost plusů na to, ve které cenové kategorii se pohybuje. Jedním z jeho pravděpodobných plusů bude asi množství výstupů a vstupů, které zde můžeme najít. Dohromady je zde na 4 kanály 2xPhono, 10xLine a 2xMikrofon s tím, že je samozřejmě možnost několik kombinací, jak toto vše zapojit. Většina vstupů jsou cinchové, výjimkou je asi jen mikrofonní vstup, který je buď na velkého „jacka“(konektor Jack 6,3-pozn.red.) nebo „kanon“(konektor XLR-pozn.red.). Respektive u jednoho mikrofonu je vstup takový ten „obojetný“ kam můžeme připojit „kanon“ i „jack“ a druhý je pouze na „jacka“. Mikrofonní vstupy jsou jednak na zadním panelu a jeden (ten obojetný) je na panelu předním. Jeden „cinch“ vstup je i přímo na horním panelu pro jednoduché a rychlé připojení např. MP3 přehrávače a hned vedle je i v podobě malého „jacka“. Vstup pro sluchátka je na předním panelu a pro jistotu jsou tu hned dva, což není úplně obvyklé. Jednou velký „jack“, jednou malý. Přepínání sluchátek je nad každou jednotlivou šavlí. Samozřejmostí je i možnost prolínání do sluchátek, což zde zajišťuje malý crossfader umístěný pod ovládáním hlasitosti. Je zde i přepínač pro sluchátka „cue mix/cue  split“. U funkce Cue split je na jedné straně sluchátek Cue-signal a na druhé straně výstupní signál. U funkce Cue mix je na obou stranách sluchátek nastavitelný mix z Cue a výstupního signálu. Když se nyní zaměříme na výstupy, tak těch je tu taky celkem požehnané množství.  Jednak jsou tu dva samostatné mastery ve všech třech nejpoužívanějších podobách „cinch, kanon a velké jacky“, každý se svým vlastním ovládáním hlasitosti, dále „cinch“ výstup pro odposlech a jeden record výstup pro nahrávání, který je nastaven na stabilní hladinu a není ovlivňován změnou hlasitosti hlavního masteru. Record výstup je jeden opět i na horním panelu pro jednodušší přístup. Jak je tedy patrné s množstvím vstupů a výstupů by neměl být problém.

Fadery mají téměř lineární nastavení křivky, které nejde nijak měnit. Crossfader je na tom lépe, jelikož má nastavování ostrosti a dokonce i xfader revers pro otočení crossfaderu, což, ač se nezdá, může se často hodit. Přiřazování šavlí ke crossfaderu je uděláno tím nejjednodušším a podle mě nejefetkivnějším způsobem, a to přepínačem přímo pod každou šavlí, kde pouze přiřadíme stranu crossfaderu A nebo B. Vedle crossfaderu je na každé straně tlačítko „xfader start“, které slouží k automatickému spouštění synchronizovaných CD playerů. Celý mix je modře podsvícen a každá šavle a master výstup mají svůj vlastní indikátor hlasitosti. Podsvícené jsou i jednotlivé korekce a gainy, což cením protože i ve tmě máte přehled, jak je máte nastavené.

 Jako největší slabinu tohotu pultu bych viděl doopravdy obrovské a těžké trafo (větší jsem ještě u žádného mixpultu nikdy neviděl:)) a jako největší plus asi množství vstupů a výstupů.  Není to samozřejmě top kvalita a uživatel bude asi muset počítat s četnější frekvencí nějakého servisu a čištění, ale vzhedem k tomu, jaké nabízí pult možnosti, by mohl ve své cenové kategorii celkem obstát.

Pro úplnost ještě souhrn všech technických dat:

ProDJ 4+1 kanálový mix pult, špičková technologie tahových RailSLIDE pro Fader a otočných faderů. Prosvícené všechny otočné potenciometry pro okamžitou vizuální kontrolu nastavené hodnoty. Prosvícená tlačítka funkcí. LED ukazatele pro každý kanál a Master M1/M2. Příklad kapacity mix pultu - živě: 3 mikrofony + 2 linkové/gramo signály nebo 2 gramofony + 2 linkové signály + 1 DJ mikrofon. Vstupy: 4 kanály + DJ Mic: 1-4 kanály: 2xPhono,10xLine,2xMic, 3pásmové korekce (-26dB/+12db)+Gain, přepínač přiřazení na X-fader, pákový přepínač vstupního signálu, Cue On/Off. DJ Mic: 3pásmové korekce (-12dB/+12db)+Level, funkce: Talkover, On Air. Výstupy: 2xMaster (1,5V/0,75V): M1 XLR sym./Cinch, M2 Jack 6,3mm, RecOut: Cinch, Booth:Cinch. Mater Balance (L/R). Přepínače funkcí: DJ Mic to Rec, LED ukazatel pro M1/M2, Stereo/Mono, Cue Mode: Split/Mix + Cue Mix Fader, Cue Level, shora měnitelný X-fader. Přední TOP DJ panel: 2x sluchátkový výstup 1x Jack 6,3+1x Jack 3,5, X-fader control: Curve Sharp, X-fader Reverse. Externí napájecí zdroj (součást dodávky), nastavení strmosti X-faderu Curve Sharp, 2x sluchátkový výstup pro odposlech druhého DJe, Rec Out výstup i na přední desce mixpultu pro akční připojení rekordéru, odpojení/připojení DJ mikrofonu v nahrávacím výstupu Rec Out, připojení jednoho externího zdroje signálu na předním panelu - Line 8 (Cinch/Jack 3,5mm).

Mixpult Omnitronic PM 4010je možné zakoupit za akční cenu 6.579,- Kč vč. DPH v prodejně Maxistore . Prodejní cena je 7.390,- Kč vč.DPH. Další recenze dále najdete na www.maxistore.cz, www.gramec.cz, www.shadowbox.cz  a www.techno.cz.

Uvedenou techniku je možné vyzkoušet přímo v prodejně nebo koupit (i na on-line splátky nebo splátky přes internet) v prodejně

maxi store

Bořivojova 57
Praha 3
Email: x@maxistore.cz
Tel.: 222 722 999
GSM: 608 033 042
skype: maxistore.cz
Otevírací doba: po-pá 9-18, so 9-15

www.maxistore.cz
www.maxistore.sk
www.gramec.cz
www.nadobicko.cz

akční výrobky
zvukové efektory
SW pro DJs
digital djing
LED efekty
světelná páska LightTape
laserové efekty
výrobníky mlhy

REKLAMAREKLAMA
HOT FOTKY
MEDIA PARTNER
Sunakashi
26.12

Sunakashi

Perpetuum
VÍTĚZ FLYERÁDY
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně