Relax your body by Spiriakos, Jorge Herrero, Chris Sadler

Dnes vychází nový track na brazilském labelu Go on records s názvem Relax your body, který dali spolu dohromady naše české djské špičky Spiriakos, Jorge Herrero a Chris Sadler.

Jak taková spolupráce a proces vypadá, na to jsme se jich zeptali.

Kouzelná: Ahoj vespolek, můžete nám prosím popsat, jak taková spoluprace probíhá?

Spiriakos: Zdravím čtenáře a posluchače Ravu. V první řadě bych chtěl poděkovat Chrisovi za remix, myslím si, že odvedl skvělou práci a jeho příspěvek dal EP lepší náboj a energii. Co se týče tvé otázky, tak originální skladbu jsme s Jirkou dělali zhruba měsíc, já jsem položil hrubý základ, udělal bicí, bassu a akordy. Neměl jsem ale uplně jasnou představu o aranžmá a v tu chvíli přišla Jirkova chvíle. Vybral vokály, leady, a už se to celé rýsovalo. Mixdown a mastering proběhl u něho ve studiu v Plzni. Byl jsem majitelem labelu požádán, jestli bych neveděl o někom, kdo by se chopil remixu a tady jsme dlouho neváhali. Oslovil jsem Chrise a za pár dnů byl remix na světě.

Jorge: Spolupráce s Patrikem je super. Patrik položil základ skladby a já připravil vokály a  leady. Zbytek skladby jsme dodělávali u mě doma ve studiu. K tomu pivko, dobré jidlo, plno srandy a zážitků, hlavně když k projektu děláme video. Už se těším na další společnou tvorbu.

Chris: Oslovil mě Patrik (Spiriakos), jestli bych nechtěl udělat remix na skladbu, kterou dělali spolu s Jorgem Herrerem. Patrika znám už delší dobu. Poté, co se naše cesty zkřížily, vydával u mě na labelu Climax Digital track „Let’s Make Love”,  následně pak EP tohoto tracku obsahující remixy od Miquela, Funkisma, Sana Lucase,  ode mě a pak i samostatné EP pod názvem „In Your Eyes“ a další track spolu s Jorgem „My Love Is Never Ending“. Jorge zase znám díky tomu, že jsem mu vydával track „When I Dance For You“ a EP s Patrikem.
Jelikož vím, co kluci dělají, už jenom pozvánka, abych pro ně udělal remix, pro mě byla zajímavá. Pak mi Patrik poslal originál a bylo to jasný. Následovaly audio stopy, midi soubory (noty), a z toho jsem udělal remix. Už jenom to, že jsem remix v podstatě udělal za jeden den, je důkaz toho,  jak moc mi to sedlo.

Chris Sadler

Co nám povíte k názvu tracku?

Chris: To je spíš otázka na kluky, s tím už jsem neměl co do činění.

Spiriakos: “Relax Your Body” byla pro nás klíčová slova znějící ve vokálu, protože kde jinde a při jaké hudbě se dokážeš natolik uvolnit, než v klubu při kvalitní “house” music!

Jorge:  Název tracku vychází z vokálů. House music a piano, to je relax sám o sobě.

Jorge

V tracku mimo jiné uslyšíme prvky piana, kdo z vás hraje na piano?

Spiriakos: Jirka si zaplatil lekce piana, já umím pouze základní akordy a stupnice, co vím, tak Chris dokonce chodil na hodinové lekce! Ale nikdo z nás není klavírista par excellence 🙂 Jde o to, určit si základní tóninu, vymyslet akordy a pak melodii, takže ti uplný základ stačí.

Jorge:  Myslím, že se oba učíme, zatím se snažím vyťukávat akordy a melodie, ale zaplatil jsem si kurz na piano a pilně trénuji a učím se. Chtěl bych mít vystoupení na klávesy a naživo hrát jako např. David Penn. 

Chris: Rád bych tvrdil, že hraju já, ale není tomu tak. Absolvoval jsem 10-ti hodinový kurz na piano a to nejzásadnější, co jsem za těch 10 hodin zjistil je, že je třeba daleko, daleko více, než 10 hodin. Sice dokážu dát dohromady melodii, ale jen díky tomu, že to můžu skládat kousek po kousku v programu. Hrát to rychle a naživo bych určitě nezvládnul.
V tomto případě jsem od kluků dostal MIDI soubor, tedy noty, a akorát jsem k tomu používal zvuk piana z Halionu, tedy VST nástroj v Cubaseu.

Dáváte si navzájem zpětnou vazbu?

Jorge:  Ano, dáváme. Jsme v každodenním kontaktu , já se mám stále co učit a feedback od Patrika a Chrise je pro mě vždy velkým přínosem.

Spiriakos: Ano, jsme všichni v kontaktu, dá se říct v každodenním. Když klucí něco dodělají, tak mi to hned pošlou a chtějí vedět můj názor, co se mi líbí a co ne. Máme skoro stejný hudební cítění a vkus, s klukama se velmi často shoduji s názory, takže společná spolupráce je o to lepší a zajímavější. Ppořád se ale člověk má co učit a musí jít s dobou a trendy, takže je nezbytné sledovat ostaní producenty při práci, kde vám ukážou jejich know how, tudíž si neustále posíláme videa a tutoriály.

Chris: Rozhodně. Feedback je základ jakékoliv úspěšné spolupráce.

Relax Your Body

Jak jste narazili na tenhle brazilský label?

Chris: To už zase musí odpovídat kluci. Volba labelu byla jejich. Vím jenom, že Patrik říkal, že to sice není velký label, ale dávají si záležet na PR, což je v tom množství hudby, co vychází každý týden, nutnost. Zatím se zdá, že měl pravdu.

Jorge: Na label narazil Patrik, ale je to asi tak, že hledáme label, kde by se track líbil a měl úspěch a brazilský label Go On records byla správná volba.

Spiriakos: Ten jsem objevil já uplně náhodou. Jeden holandský Dj a producent, co si prošel ToolRoom Academy, tam vydal EP, a toho jsem si všiml na jeho IG. Napsal jsem mu a on mi poslal email na demo submission Go On records, a bylo to!

Spiriakos

A co dalšího máte v rukávu?

Jorge: Máme další společný track, který už je hotový. Hledáme pro něj vhodný  label. Mám rozpracované dva projekty, které dodělám doma v ČR . Jinak další novinka bude, že jsme se domluvili na společné spolupráci pod novým názvem Groove Punkerz, Patrik k názvu řekne více. Už jsme spolu párkrát hráli a myslím, že nám to spolu sedlo a skvěle jsme se doplňovali. Takže se těšte na naše vystoupení a plno housových tracků od Groove Punkerz.

Chris: S Patrikem spolupracuju velice rád. Je maximálně v pohodě a příjemný kluk, který si dá záležet na tom, co dělá. Má rád melodický věci a vnímá hudbu podobně jako já. Dalo se tedy možná čekat, že tohle nebude naše poslední spolupráce. 

Hned potom jsme spolu vlezli do studia v lednu a výsledkem je společný počin „House Religion“, který vyjde 23. dubna na mém labelu Climax Digital. Už teď plánujeme další singl. 

Krom toho mám hotový i další remix s nádherným originálním vokálem, který jsem dělal pro producenta jménem Micra. Mastering jsem dělal s holandskou legendou Olav Basoski, jenž má za sebou vydání u labelů jako Spinnin nebo Defected a jsem na ten výsledek opravdu hodně pyšný. Jelikož to má takovou letní atmosféru, čekám s vydáním, až bude teplejší počasí a zároveň moc a moc doufám, že už to budu moct hrát naživo třeba alespoň na nějakým menším letním open airu.

Spiriakos: V laptopu mám několik nedodělaných projektů z předchozího roku, které bych rád letos dodělal. Čerstvě jsem dodělal skladbu „At Night“ a hledám pro ni vohodný label. S Jirkou budeme oživovat starý a krátký projekt Groove Punkerz, který založil Dj Steen, takže nás čeká práce pod touto hlavičkou. S Chrisem jsem udělali naši první společnou skladbu „House Religion“, která vyjde za měsíc na jeho domácím labelu Climax Digital Recordings. Moc mě tato spolupráce bavila, sedli jsme si hned od první chvíle a čas u něj ve studiu letěl jako voda. Jak jsme toho byli oba plný, tak bylo na snadě si říct, že by byla škoda u toho nezůstat, tudíž spolu budeme opět pracovat. Musím říct, že má jak Jirka, tak i Chris super rodinu, která oba podporuje v tom, co dělají! To oceňuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *